Work-life balance bylo v době pandemie těžké dodržovat. Jak jste na tom nyní?
Podnikání,  Zajímavosti

Work-life balance bylo v době pandemie těžké dodržovat. Jak jste na tom nyní?  

Máme to za sebou. Náročné pandemické měsíce. Místo toho, abychom slavili a pořádali hlučné večírky, se nad námi stahují mračna vysokých cen i za ty nejobyčejnější produkty. Jak si správně nastavit work-life balance?  

Život vždy plyne dál 

Pokud je toho na vás za poslední měsíce hodně, zkuste si každý den vyjít na chvíli do přírody. Tu nezajímá ani náš virus, ani naše ekonomické podmínky a války, které zemí již prošly během mnoha staletí působení lidí na této planetě. Plyne si stále dál. Život vždy plyne dál. To je dobré si připomenout každý den.  

Ideální nastavení. Máte jej také?  

Neustále se zvyšující požadavky v pracovním prostředí nám moc nepřinášejí úlevu. To, co dříve vykonávali dva pracovníci, dnes zvládá pouze jediný. Přijměme to a neberme to tak vážně. Ano, v práci se musíme snažit. Po jejím ukončení je ale čas na relaxaci.  

Najděte si v každém dnu důvod k radosti. Pozorujte noční oblohu. Zkoumejte křídlo mouchy v domácím mikroskopu. Všímejte si, jak kvete strom, který je vedle vchodu do vašeho domu. Když se zaměříte na maličkosti, naleznete velký důvod k radosti. Radost je totiž esencí každého dne.  

Work-life balance 

Obzvláště pokud do práce dojíždíte, tak moc dobře víte, jak náročný je pracovní týden. Nastavte si v práci podmínky tak, ať vám o víkendu již vůbec nikdo nevolá. Nyní je váš čas pro rodinu. Pro spontánní nápady i plánované akce. Nyní je váš pracovní telefon vypnutý.  

Anebo není. Ale v tom případě se vystavujete opravdu zvýšené úrovni stresu. Život je přeci jen jeden a byla by škoda jej promarnit tím, že pracujete pro zisk vašich nadřízených.  

Máte dostatek volného času pro své vlastní aktivity? Pro svou rodinu i své přátele? Nedovolte, aby vám práce zabrala všechen váš čas. Svůj pracovní čas si můžete každý den měřit pomocí online nástrojů. Každý den tak cíleně snižujte zátěž, kterou na sebe kladete.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *