Jak ušetřit za nákup benzínu
Finance

Jak ušetřit za nákup benzínu 

Ceny pohonných hmot se v poslední době šplhají do rekordních výšin a mnoho lidí tak logicky hledá způsoby, jak na tankování co možná nejvíce ušetřit. V následujícím článků jsme pro vás připravili čtyři tipy, které vám mohou požadované úspory zajistit. Zaveďte několik možností do svého života, a tím výrazným způsobem ulevte svému rodinnému rozpočtu. 

Vhodné vozidlo 

Cena za cesty vlastním dopravním prostředkem je samozřejmě determinovaná nejen cenou pohonných hmot, ale také spotřebou vašeho automobilu. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou pak možná trochu překvapivě velmi markantní. Prvním krokem by tedy mělo být vždy pořízení vozidla, které nabízí přijatelnou průměrnou spotřebu. Díky tomu nebudete vždy tolik výrazně ohroženi změnami a nárůstem cen pohonných hmot. 

Rozdíly v cenách paliv 

Asi vás nepřekvapí, že ceny za litr pohonných hmot se samozřejmě liší na jednotlivých čerpacích stanicích. Co pro vás však již může být více překvapující je fakt, že se může jednat o rozdíly i v rámci několika desítek procent. Snažte se proto vyhledávat takové benzínky, kde natankujete co nejlevněji. Vždy si však dejte pozor i na kvalitu tankovaného paliva, která může být u neověřených prodejců diskutabilní. 

Styl a způsob jízdy 

Kromě kvalit vašeho vozidla a ceny pohonných hmot je spotřeba do značné míry ovlivněna i stylem vaší jízdy. Pokud budete řídit stylem „brzda, plyn“ nemůžete očekávat, že se vám podaří realizovat významnější úspory. Pokuste se řídit chytře a sledujte, jak se vlivem stylu jízdy vaše spotřeba snižuje. 

Alternativní způsoby dopravy 

Poslední možností, která vám umožní náklady na pohonné hmoty eliminovat je volba alternativního způsobu dopravy. Varianty jako hromadná doprava, spolujízda nebo třeba využití kola vždy přináší výrazné úspory nebo dokonce nulové náklady. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *