Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka
Podnikání

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka darovala peníze florbalistům z Telnice

Před Vánoci založili florbalisté z klubu TROOPERS Orel Telnice transparentní účet na pomoc speciální škole ELPIS, která se stará a vzdělává mentálně postižené děti. Florbalisté svoje rozhodnutí oznámili na sociálních sítích v polovině prosince 2018 a reakci, kterou to vyvolalo ani nečekali. Protože zhruba po měsíci na účet dorazilo téměř 116 tisíc korun.

Díky pozitivním reakcím a četným diskuzím právě na jejich sociální síti, peníze začaly přicházet nejen od samotných hráčů klubu, ale také jejich rodin, fanoušků, dokonce i extraligových hráčů florbalu a delegátů českého florbalového svazu. Přispět se ale rozhodla také společnost FINEST Invest, která patří do investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka. K pomoci se připojila také samotná Nadace DRFG a obě organizace tak dohromady přispěly částkou přes 50 tisíc korun.

DRFG peníze vydělává, část ale věnuje na dobročinnost

Manažer klubu Ivo Bartek mohl díky sbírce na začátku roku 2019 zástupkyni organizace ELPIS Pavlíně Pohlové předat šek s částkou 115 953 Kč. ELPIS je speciální mateřská, základní a praktická škola, která poskytuje výchovu a vzdělávání dětem s mentálním postižením, kombinovanými vadami a poruchami autistického spektra, zároveň ale také poskytuje rehabilitace a poradenství.

Dobročinná pomoc ale samozřejmě není hlavním oborem skupina DRFG Davida Rusňáka. Skupina se zaměřuje především na investice, které má založené na jasné filozofii. Investuje totiž výhradně v oborech, kterým rozumí, v místech, které jsou jí kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. DRFG také nabízí dluhopisy, které jsou diverzifikovaných do projektů napříč skupinou, do budování telekomunikačních sítí a do nákupů komerčních nemovitostí. A klienti mohou investovat také do podílových nemovitostních fondů. Řada recenzí na finančních webech dokládá, že tato skupina není žádné letadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *