Jak ušetřit na praní prádla
Bydlení

Jak ušetřit na praní prádla

Trápí vás velká spotřeba energie a vody na praní prádla? Sepsali jsme pro vás článek s několika jednoduchými tipy, které vám mohou pomoci tyto problémy eliminovat a ušetřit tak váš rozpočet. Přece jenom úspora financí je nyní to, o co se řada lidí až prosí. Vždyť inflace je rekordní, ekonomika nestálá a budoucnost nepředvídatelná. 

Kontrola kvality pračky 

Prvním krokem, který byste měli učinit je kontrola reálných kvalit vaší pračky. Pokud máte několik let starý model, který pomalu dosluhuje, nemůžete od něj očekávat nízké hodnoty spotřeby. Dnešní produkty naopak disponují energetickými štítky, na kterých se dočtete podrobné informace o jejich spotřebě a velmi snadno můžete porovnat všechny potřebné vlastnosti. Orientovat se můžete především podle energetických tříd, které v rozmezí A (nejúspornější) až G (nejméně úsporné) jednoduše ilustrují spotřebu vybraných modelů. 

Speciální ekologické programy 

S kvalitou pračky úzce souvisí také její vybavenost programy. Moderní spotřebiče disponují celou řadou speciálních režimů, které jsou přímo určeny pro jednotlivé druhy prádla. Při správné volbě programu pak docílíte úspor vody i elektřiny a vaše prádlo přitom bude stále velmi kvalitně vyprané. 

Chytré praní 

Kromě dobrého spotřebiče je samozřejmě potřeba také užití selského rozumu a chytrého praní. Pračku byste neměli pouštět poloprázdnou a ani ji přeplňovat. Pokud žijete v domácnosti s více členy, snažte se praní koordinovat a společně využít plnou kapacitu. Podle barev si prádlo odkládejte a perte jen tehdy, když ho máte dostatek pro daný cyklus. 

Dešťová voda 

Využití dešťové vody pro praní a splachování je v poslední velmi oblíbeným trendem. Díky dešťovce můžete realizovat výrazné úspory, protože její použití je samozřejmě zdarma a jediným náklad tak vzniká při pořízení sběrné nádoby. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *