Jak získat hypotéku
Bydlení

Jak získat hypotéku 

Přemýšlíte o pořízení vlastního bydlení, protože věříte, že nemovitosti na své ceně půjdou dolů? A to hlavně v nadcházejících měsících? Hypoteční trh je v současné době velkou nepředvídatelnou záležitostí a tím, že si alespoň zjistíte, jak získat hypotéku, rozhodně nic nepokazíte. Tak pojďme na to! 

Podmínky jsou jasné 

I když se podmínky pro získání hypotečního úvěru neustále mění, obecně lze říct, že to, čeho se podmínky týkají, se příliš nepozměňuje. Stále totiž záleží například na věku, kdy musíte být plnoletí. Pokud se navíc rozhodnete požádat o hypotéku v takzvaném aktivním věku, je pravděpodobnost na získání půjčky daleko vyšší.  

Jinými slovy lidé, ať už jsou sebevíc bonitní, například nezískají hypotéku v sedmdesáti nebo šedesáti letech. Je zde zkrátka nižší pravděpodobnost, že by úvěr bezproblémově splatili.  

V předcházejícím odstavci jsme tedy naťukli další podmínku, kterou je nutné splnit, pakliže chcete získat hypotéku, a tou je bonita neboli příjem. Musíte být dle vašich příjmů schopni splácet své závazky. Vaše příjmy však musí být dobře prokazatelné čili sem spadá mzda ze zaměstnání, příjmy z podnikání, ale také důchod, příjmy ze současného nebo budoucího pronájmu či třeba výživné na dítě. 

Do podmínek, které musíte splnit, však nespadá jenom výše uvedené, ale také mnohem víc. Kupříkladu musíte bydlet v České republice, rozhoduje také hodnota zástavy nebo záznam umístěný v registru dlužníků. Je samozřejmě dobré, pokud zde černý puntík není, ale pokud se tak stane, tolerují se pouze menší prohřešky. 

Jak vysokou hypotéku dostanete? 

Jak již bylo zmíněno, podmínky pro získání hypotéky se pořád mění. V současné době můžete dostat hypotéku zhruba ve výši 80 % z odhadované kupní ceny nemovitosti. Někteří však mohou získat i 90 %, záleží od poskytovatele úvěru a také od toho, kolik vám je let. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *