Hypotéky se bojíme, přesto ji volíme, tvrdí průzkum
Bydlení

Hypotéky se bojíme, přesto ji volíme, tvrdí průzkum

Banky zrovna nejásají štěstím, zájem o jejich hypoteční nabídky totiž není velký. I když se rozhodly snižovat hypoteční sazby, i když začaly nabízet velice atraktivní nabídky, stejně o hypotéky není takový zájem jako vloni nebo v dalších uplynulých letech. Podle průzkumů je zájem o hypotéky naprosto minimální, banky neevidují takové tržby z hypoték, jaké by si představovaly. Důvodem jsou zpřísněné podmínky pro udělení hypotéky, na druhou stranu jsou důvodem i neustále se zvyšující sazby nemovitostí, které rostou do obrovských výšin.  

Díky nedostupným hypotékám, a ještě hůře dostupným nemovitostem se lidé začínají zajímat spíše o nájemní bydlení. Pokud by si však měli vybrat, jak budou financovat svůj dům, zvolí hypotéku, i když se jí paradoxně obávají nejvíce.  

I když jsou hypoteční úvěry strašákem ve skříni mnoha lidí, stále se jedná o nejčastěji volený způsob, jak si koupit vlastní nemovitostí či jak vlastní nemovitost financovat.  

Zájem o hypotéku mají hlavně mladí lidé 

Nedávné průzkumy ukázaly, že zájem o hypoteční úvěr je hlavně u mladých lidí, kteří si ji plánují jednoho dne vzít. Nejčastěji ji mají v plánu obyvatelé Prahy, konkrétně šedesát procent z nich, důvodem je pravděpodobně rostoucí sazba za nájemné a taky neustále rostoucí ceny nemovitostí. Nedávný průzkum také poukázal na to, že hypotéku se nebojí vzít si hlavně obyvatelé Čech než Slezska a Moravy, na Moravě ji vyhledávají opravdu velmi málo.  

Lidé nevědí, jak financovat dvacet procent z ceny nemovitostí 

Stoprocentním hypotékám už dávno odzvonilo, to je všeobecně známý fakt. Dnes se získává zpravidla osmdesátiprocentní hypotéka, u níž se musí dvacet procent z ceny nemovitostí financovat z vlastní kapsy. Většina lidí využívá vlastní úspory, někteří využívají stavební spoření. Pokud by se však muselo spoléhat na peníze ze stavebního spoření, o hypotéku by člověk zažádal až kolem pětatřicátého roku života.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *