Státní hypotéky
Bydlení

Státní hypotéky jsou k ničemu, tvrdí mladí lidé, kteří nedosáhnou na vlastní bydlení

Každý touží po vlastním bydlení. Každý touží mít krásný domek na předměstí nebo byt v oblíbené pražské ulici. Jenže tyto sny se stávají pro mnohé z nás opravdu nedosažitelné a nereálné. Jestli se nevyhraje v loterii, je velice nepravděpodobné, že svého vysněné bydlení dosáhneme. V říjnu se totiž regulovaly hypotéky, což znamená, že se vlastní bydlení oddálilo mnohým mladým lidem, kteří doposud neměli nic našetřeno. Pomoct měly takzvané státní hypotéky, jenže ty se ukázaly jako spíše nevýhodné než nápomocné.

O státních hypotékách jste jistě slyšeli. Původně rozpoutaly obrovskou vlnu emocí a zájem o ně byl z počátku velký. Jenže později se ukázalo, že státní hypotéky nejsou žádná výhra v loterii, dokonce jsou mnohem méně výhodné, než se očekávalo.

Ukázalo se totiž že Státní fond rozvoje bydlení sice nabídl k čerpání 650 milionů korun, ale suma, kterou může získat mladá rodina, je omezována limitem, který je velice nízký. Pokud byste tedy chtěli využít státní hypotéky, připravte se na život na vesnici nebo na drobném městě. Nemovitost více jak za pár milionů si nekoupíte.

Státní hypotéky neumožňují vzít si další úvěr

Když státní hypotéky zavítaly k nám, ukazovaly se jen v tom nejlepším světle. Jenže později se ukázalo, že se nejedná o nic výhodného. Je sice skvělé, že stát nabízí s velice nízkým úrokem finanční prostředky pro bydlení, jenže jsou limitované a limit je velmi nízký. K tomu všemu musíme připočítat také fakt, že si není možné vzít další úvěr. Zkrátka státní hypotéka a nic dalšího.

Mnozí mladí lidé proto tvrdí, že státní hypotéky jsou k ničemu, že jim nepomůžou dosáhnout vysněného bydlení.

Je to jen bublina na trhu?

Jiní mladí lidé jsou však toho názoru, že vysoké ceny nemovitostí jsou jen bublina na trhu, která zanedlouho praskne. Proto vyčkávají a vyčkávají, platí nájem a stále čekají. Otázkou je, jak budou čekat dlouho?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *