Potřebuje chalupa
Bydlení

Potřebuje chalupa nebo chata opravit? Poradíme, kde sehnat peníze

Chalupy se dnes kupují poměrně často. Důvodem je nejspíše to, že lidé chtějí několikrát v roce utéct z rychle ubíhajícího světa, chtějí mít na chvilku klid a odpočinout si, k čemuž jsou chalupy, případně chaty jako stvořené. Bohužel ne každý má to štěstí a investuje do chalupy, která je v dobrém stavu. Mnohé chalupy jsou v tak špatném stavu, že se musí co nejdříve opravit, ale kde se vezmou peníze? S tím naštěstí poradíme.

Mnohé opravy chalup jsou velice nákladné a peněz na jejich opravení není. Někteří si sice šetří na horší časy a tvoří si takzvanou finanční rezervu, ale ne vždy jsou peníze obsažené v pokladničce dostačující. Je proto třeba vědět, kde se k penězům přijde, pokud budou peníze potřeba.

Existuje půjčka na cokoliv

Jednou z možností je takzvaná půjčka na cokoli. Jedná se o nejčastěji branou půjčku, lidé se k ní schylují vždy nejdříve. Půjčky na cokoliv mají velkou výhodu v tom, že jsou snadno dostupné. Nejčastěji se pro ni chodí do banky, kdy se musí splnit jisté bonity a půjčka je rázem schválena. Problémem bývá úroková sazba, která se hodně mění.

Než se tedy vrhnete do půjčky na cokoliv, zjistěte si, kde ji získáte nejvýhodněji. Každá banka nabízí jiné úroky, ať tedy nevpadnete do rukou první banky, která se zrovna výhodným úrokem nepyšní.

Využít se může také účelová půjčka na bydlení

Další variantou či možností, kde získat peníze na opravu chalupy nebo chaty, je takzvaná účelová půjčka na bydlení, kterou nabízí například banky ČSOB nebo případně UniCreditBank. Hlavní výhodou účelové půjčky na bydlení je nízký rok, k výhodám se řadí také delší doba splatnosti. U účelové půjčky na bydlení je nutné prokázat účelovost použití, jinak se může stát, že úrok bude neuvěřitelně zvednut.

I stavební spoření může pomoct

Existuje také úvěr se stavebního spoření, který je možný využít v případě, že potřebujete chalupu nebo chatu opravit. Pokud žadatel splňuje konkrétní a předem dané podmínky, může být ze stavebního spoření poskytnut úvěr na rekonstrukci nemovitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *