unavení
Podnikání

Jste unavení a cítíte se vyčerpaní? Víme, co s tím

Nedávné výzkumy poukázaly na to, že dostatečný a kvalitní spánek je základem úspěchu. To ostatně potvrzují i všichni úspěšní lidé, kteří každý den spí minimálně osm hodin. Příkladem je nejbohatší člověk světa Jeff Bezos, který se nebojí jít spát brzy večer, aby mohl vstát brzy ráno, přesto vždy naspí osm hodin. Dostatečný a kvalitní spánek se nejen podílí na naší produktivitě, ale taky ovládá naši náladu, zrychluje naše rozhodnutí a podílí se na průběhu dne. Pokud jsme unavení a vyčerpaní, nemůžeme se radovat z dobře prožitého dne.

Může se však stát, že se jednoho dne špatně vyspíme, že se budeme cítit unavení, vyčerpaní, přepracovaní. Co dělat v takových chvílích? Existuje nějaká metoda, která zvyšuje naši produktivitu, která však vryje do těla energii jako kafé nebo dobrý spánek?

Možná budete překvapeni, ale jedna metoda, která dokáže člověka nakopnout a motivovat ho v práci, skutečně existuje. Jedná se o metodu “coffee nap”, jejíž princip je zcela jednoduchý.

V čem spočívá metoda “coffee nap”?

Zajímavá, ovšem vědci doporučovaná metoda, která vždy efektivně a rychle zatočí s únavou a vyčerpaností, je takzvaná metoda “coffee nap”. Princip spočívá ve vypití kávy a následném zadřímnutí, které trvá zhruba patnáct až třicet minut.

Mnozí lidé vědí, že káva z počátku uspává, nikoli povzbuzuje. Ospalost v nás probouzí chemická látka, a sice adenozin, která se se nahromaďuje tehdy, kdy nespíme, ale na druhou stranu mizí v době, kdy spíme. A jelikož kofein začíná působit až po třiceti dlouhých minutách, odborníci doporučují si na tuto dobu zdřímnout.

Po probuzení budeme připraveni do nového dne

Pokud si tedy vypijete šálek kávy, posléze si na půl hodiny zdřímnete, budete dokonale připravení do nového dne. Nebudete ospalí, budete naopak plní energie, a toho jste přesně chtěli dosáhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *