Pozor na nejčastější chyby při zařizování nebo rekonstrukci koupelny
Bydlení

Pozor na nejčastější chyby při zařizování nebo rekonstrukci koupelny

Máte v plánu si konečně zařídit luxusní koupelnu snů? Podívejte se na základní chyby, ke kterým často při zařizování koupelny dochází. Vyvarujte se tak nepříjemným chybám.   

Hlídejte si rozpočet 

Když se rozhodujeme o nové koupelně, často se mylně domníváme, že se bude jednat pouze o nepatrné částky. Opak je pravdou! Z důvodu nutnosti pořízení veškeré sanity, ale také odborných prací a pokládky dlažby, se cena dokáže vyšplhat pořádně nahoru. Proto si vždy stanovte základní rozpočet a ten si hlídejte. Je lepší počítat s o něco větším rozpočtem a později být mile překvapeni, že jste svůj rozpočet dodrželi. Můžete se tak zaměřit na vybavení koupelny kvalitními prvky, jako jsou luxusní koupelnové předložky.  

Pozor na dispozice 

Koupelna je místnost, kde trávíme první okamžiky celého dne. Ještě, než se vrhnete na její tvorbu, všímejte si, jak se mění přirozené denní světlo v místnosti. Rozvrhněte podle toho dispozici umyvadla se zrcadlem, sprchového koutu i vany. Příjemné denní světlo využijte ve svůj prospěch. Nezapomeňte také na vhodný nábytek, kde umístíte kvalitní osušky a potřeby pro hygienu. Dispozice místnosti využijte ve svůj prospěch.  

Nedostatek nadhledu 

Nikdo nemládneme, proto je dobré počítat také s pohledem do budoucna. Pokud si pořizujete koupelnu a máte v plánu založit rodinu, již dnes si rozmyslete, zda nebude lepší ihned zvolit koupelnu se dvěma umyvadly. Pohodlně se tak poté při ranní hygieně vystřídá celá rodina. Pokud si zařizujete bydlení ve vyšším věku, nebojte se zakomponovat také bezpečné prvky pro případ, že byste potřebovali v budoucnu oporu při vstávání z vany. Volte prvky tak, aby byly praktické nejen z pohledu dneška, ale také budoucnosti.  

Už víte, jak bude vaše vysněná koupelna vypadat? Dopřejte si prostor, který bude nejen praktický, ale také krásný a reprezentativní. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *