Kdy prodat nemovitost? Právě nyní
Bydlení

Kdy prodat nemovitost? Právě nyní

V poslední době se na trhu s nemovitostmi zvedá hotové pozdvižení. Lidé nakupují jeden byt či rodinný domek za druhým v domnění, že brzy přijde inflace, která pohltí naprosto všechny naše úspory. Pokud patříte na druhou stranu barikády čili kdy ve svém majetku nějaký objekt naopak držíte a máte v úmyslu ho prodat, s tímto krokem neváhejte. Nyní je ten nejlepší čas. 

Musíte zaujmout na první pohled 

Nezapomeňte, že můžete udělat velký dojem nabídkou bydlení, jež se pro nového majitele stane synonymem útulného domova – využijte vánoční výzdoby či tepla linoucího se z krbových kamen. Zimní období navíc přináší možnost zrychlení celého procesu prodeje, protože obchodní styky jsou v tuto dobu přirozeně omezené. Fáze rozhodování tak většinou netrvá tak dlouho, jako je tomu v teplých měsících, kdy je nabídka opravdu široká a kupující má řadu různých možností.  

V neposlední řadě v zimě zpravidla neprobíhají stavební práce v okolí nemovitosti, které mohou rovněž snížit její hodnotu. Například taková výkopová činnost na silnici nejenže nevypadá vábně, ale navíc často znemožňuje mobilní dostupnost. 

Když nemovitost ztrácí na hodnotě 

Čekat s prodejem nemovitosti do jara nemusí být ideálním řešením, a to nejen kvůli všem zmíněným faktorům. Zejména u starších domů, bytů či nebytových prostor vede kombinace nízkých teplot a vlhkosti ke snížení hodnoty – vaše nemovitost chátrá, přitom by vám mohla vydělávat. Dalším velmi častým případem je příliš velký prostor, který stávající majitel nevyužívá. K tomu dochází mnohdy u starších lidí, jejichž zdravotní stav neumožňuje požadovaně udržovat chod větší domácnosti.  

Přesunete-li takového člověka do menšího prostoru, můžete mu ušetřit starosti, případně zdraví, a vy ke všemu náležitě zpeněžíte vaši nemovitost.  

Dnes už se nemusíte o nic starat, vše za vás vyřídí makléř – od pořízení fotografií, přes stanovení ceny, inzerci, přípravu dokumentů, až po podpis smluv. Systém vyřizování je šitý na míru dnešní situaci, takže minimalizujeme kontakt, pokud to není nezbytně nutné. Většinu vyřídíme na dálku a z pohodlí vašeho domova. 

Svěřte vaši nemovitost do rukou profesionálů a nechte ji zhodnotit v tu nejvhodnější dobu! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *