Nedělní rutiny úspěšných, díky kterým mají produktivní celý týden
Podnikání

Nedělní rutiny úspěšných, díky kterým mají produktivní celý týden

Každá neděle bývá velmi krátká a poměrně nepříjemná, když si uvědomíme, že máme před sebou celý dlouhý pracovní týden. Pravdou však je, že týden nemusí být špatný, pokud se tedy rozhodneme ho nastartovat už právě v neděli. To například doporučují úspěšní lidé, kteří se připravují na nadcházející týden už v neděli. Jen díky produktivní neděli mají produktivní i celý týden. Nabízí se otázka, co konkrétního v neděli dělají, že je jejich týden tak produktivní? 

Pondělky si asi nejde zamilovat z fleku. Pravdou ale je, že si je můžeme zamilovat postupně, když se na ně budeme v neděli připravovat. Ostatně nebudeme se připravovat jenom na pondělí, ale na celý týden, který bude díky nedělní přípravě opravdu produktivní.  

Pokud tedy chcete, aby i vás týden byl produktivní, prozraďme si, co v neděli dělají úspěšní a co se podílí na tom, že jejich týden opravdu produktivní je.  

Každou neděli plánujte 

Minimálně hodinu si v neděli vyhraďte na plánování. Naplánujte si, jak váš týden bude vypadat, co byste měli stihnout a co naopak tolik nespěchá. Napište si seznam úkolů, seřaďte si je dle důležitosti, díky tomu budete vědět, do čeho se musíte jako první pustit.  

Ideální je, když si k důležitým připíšete i takové povinnosti, které pro vás nejsou zrovna příjemné. Když si nepříjemné povinnosti odbydete hned z kraje týdne, budete pak spokojenější a půjde to pak lépe od ruky.  

Neděle plná smysluplného programu 

Sice je víkend odpočinkový, ale doporučujeme dát neděli smysl. Připravíte se tak na nadcházející týden, najednou budete produktivnější. Pokud si zvolíte na neděli smysluplný program, který vás bude naplňovat, budete lépe nastartovaní do nového týdne. Ideální je například túra v přírodě nebo studování cizího jazyka. Zhlédnutí všech epizod úspěšného seriálu Hry o trůny není zrovna smysluplný program, i když je vám milý.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *