Jedinečné nápady za miliony. Kdo zbohatl na netradičnosti?
Podnikání

Jedinečné nápady za miliony. Kdo zbohatl na netradičnosti?

Kdo by nechtěl být v současné době bohatý! Mezi námi se najde tolik lidí, kteří se chtějí stát úspěšnými, kteří si chtějí vybudovat svou osobní značku, svůj brand, kteří chtějí zbohatnout. I když si mnozí lidé říkají, že na trhu je už opravdu všechno, není tomu tak. Najdou se skulinky mezi jednotlivými byznysy a službami či výrobky, které se na trhu prodávají a nabízí. To ostatně potvrzují i níže zmínění lidé, kteří zbohatli díky naprosto jedinečnému nápadu, který se mnohým může zdát praštěný nebo opravdu zvláštní. Přesto se však tento byznys povedl a nápad, který by se jednomu člověku mohl zdát být banálním, vydělal obrovské jmění.  

Za pružinami Slinky stojí Richard T. James 

Dnes už hračku, která je ve tvaru pružiny, zná pravděpodobně naprosto každý. Jedná se o hračku jménem Slinky, která se dokáže samovolně pohybovat – jako děti jsme ji pouštěli například po schodech dolů. Sice tato hračka je na trhu už dlouhou dobu, přece jenom existuje už od roku 1943, je to však jen ukázka toho, že velké jmění může přinést opravdu hloupost, jedinečnost, bizarnost.  

Kost plnící přání od Kena Ahroniho 

V mnoha amerických filmových snímcích a seriálech jste to už viděli – během oslavy Dne díkůvzdání se v Americe chytí dva lidé za opačné konce klíčních kostí z morku. Kost se snaží zlomit a přitom si něco přejí. Ten, kdo má po prasknutí v ruce větší kus, tomu se přání splní. I když je to jen tradice, které lidé můžou a samozřejmě nemusí věřit, Ken Ahroni z toho udělal byznys. Rozhodl se proto prodávat tyto morkové kosti za tři dolary jednu a najednou narazil na zlatou žílu.  

Big Mouth Billy Bass, Joe Pellettieri 

Joe Pellettieri stojí za unikátní dekorací, která rozděluje obyvatelstvo na dvě poloviny – na ty, kteří se podivují tomu, jak si takovou dekoraci může někdo dát do svého domu, a na ty, kteří bláznivou dekoraci naprosto milují. Řeč je o dekoraci Big Mouth Billy Bass, což je ryba připevněná na desce, kterou si můžete pověsit na stěnu. Pokud stisknete tlačítko, ryba se začne hýbat a zpívat písničky.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *