Rady od druhého nejbohatšího člověka v historii, které vám pomůžou v byznysu
Podnikání

Rady od druhého nejbohatšího člověka v historii, které vám pomůžou v byznysu

Každý podnikatel ví, jak důležitá je v podnikání motivace a také inspirace. Nejednomu člověku se může stát, že stojí na místě, že už neví, kam dál. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí být motivováni, jelikož mají pocit, že na tom jednom místě už nějakou dobu stojí, prozradíme vám několik rad, které z úst vypustil druhý nejbohatší člověk v historii. Řeč je o Andrewovi Carnegievovi, který se vždycky řídil jednou zásadou, a sice tou, že je nutné si stanovovat co největší možné cíle.  

Andrew Carnegie byl bezesporu velkou osobností, která se zapsala do dějin. Zapsal se do historie zejména tím, že byl druhým nejbohatším člověkem v historii. Tento podnikatel žil v druhé polovině devatenáctého století a moc dobře věděl, že motivace, inspirace a pár rad k podnikání zkrátka patří.  

Jelikož si byl zmiňovaných věcí zcela vědom, i on ze svých úst vypustil několik rad, které inspirují do nynějška celou řadu podnikatelů. Třeba budou jednotlivé věci inspirovat i vás.  

Činy, ne slova 

Andrew byl zastáncem názoru, že by se měl člověk vždycky soustředit na činy, nikoliv na slova. Sám kdysi řekl: ,,Jak stárnu, už nepřikládám váhu tomu, co lidé říkají. Místo toho se soustředím na jejich činy.” V současné době bychom měli tento citát mít na mysli neustále, jelikož dnes jsou lidé plní slov, ale skutek nakonec vždycky uteče.  

Dělejte jednu věc na sto procent 

Co dalšího Andrew radí? Například to, abychom vždycky zůstali u jedné věci, abychom vždycky dělali jednu věc na sto procent, ne vícero věcí na padesát procent. Podle něj jsou lidé, kteří uspěli, ti, kteří si vybrali jenom jednu cestu a šli jenom po ní.  

Ať motivace vychází z vás 

Do jisté míry vás mohou motivovat filmy, knihy nebo citáty. Poslední slovo však má vždycky motivace, která vychází z vás. Andrew vždycky tvrdil, že lidé, kteří se nedokáží vnitřně motivovat, jsou předurčeni k průměrnosti. Bez ohledu na to, jak moc jsou tito lidé talentovaní.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *