Důvody, proč se v podniku usmívat
Podnikání,  Zajímavosti

Důvody, proč se v podniku usmívat

Jak vypadá váš běžný den v podniku? Jak ho trávíte? Jste dobře naladěni? Usmíváte se? Nedávný průzkum ukázal, že pokud chceme v zaměstnání či ve světě byznysu uspět, měli bychom se usmívat. Úsměv dokáže hromadu věcí, navíc nám může pomoct k získání lepší pracovní pozice. Pokud nevěříte, že by vám úsměv mohl pomoct, zmíníme vám několik důvodů, které vás o tom přesvědčí.  

Věděli jste, že úsměv zvyšuje vaši produktivitu? 

To, že úsměv zlepšuje náladu, to není tajemství. Co však tajemstvím ještě donedávna bylo, bylo to, že úsměv zvyšuje naši produktivitu. Když se usmíváme, jsme příjemně naladění a tím přispíváme ke zvýšení naší produktivity i ke zvýšení produktivity našeho okolí. Bylo prokázané, že negativní emoce v práci člověka jenom vyčerpávají, snižují zmiňovanou produktivitu, a to celého pracoviště.  

Nedávno probíhající výzkumy také ukázaly, že pokud je člověk usměvavý a tím tedy i spokojenější, má daleko vyšší pracovní morálku než ten, kdo s úsměvy bohužel šetří. Zároveň je třeba dodat, že usměvaví lidé bývají kreativnější.  

Věděli jste, že úsměv zvyšuje vaši šanci na povýšení? 

Úsměv toho dokáže opravdu mnoho, dokonce vás dokáže dostat na vyšší pracovní pozici u vás ve firmě. Pokud se usmíváte, býváte vnímáni jako sympatické, vstřícné osoby s příjemným a milým jednáním, máte tedy výhodu před konkurencí. Navíc usměvaví lidé bývají přístupnější a taky společenštější. Bylo taky dokázané, že usměvaví lidé bývají v porovnání s těmi, kteří jsou náladoví nebo kteří si zachovávají neutrální výraz, schopnější a sebevědomější. Úsměv je předurčením toho stát se přirozeným lídrem v podniku, to ostatně dokazuje i praxe.  

Věděli jste, že úsměvy zlepšují pracovní prostředí? 

Jen práce v příjemném kolektivu a v milé přátelské atmosféře je efektivní, ovšem nabízí se otázka, jak zlepšit náladu v práci. Odpověď je prostá – jen se víc usmívejte. Úsměv zlepšuje atmosféru kdekoli v okolí, nejen na pracovišti.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *