Co snižuje hodnotu nemovitosti?
Bydlení

Co snižuje hodnotu nemovitosti? 

O nemovitosti je v posledních měsících poptávka. Je to ideální způsob, jak docílit uchování svých úspor. Navíc z dlouhodobého pohledu jsou nemovitosti tím, co markantně rostlo na své hodnotě do nebes. A tak se nelze divit zvýšenému zájmu Čechů právě o tento typ investování. Zatímco kupující chtějí koupit za nejvýhodnější cenu, prodávající chtějí zase vydělat. Pozor si však musí dát na několik věcí, které mohou snížit hodnotu prodávané nemovitosti.  

Stav domu/bytu 

Jedním z faktorů, které přímo ovlivňují stav nemovitosti, je samozřejmě její stav. A nezáleží na tom, jestli se zrovna prodává dům nebo byt, v obou případech má rozhodující slovo právě výsledný stav. Pokud je zjevné, že je nutná rekonstrukce sahající do výšin několika desítek tisíc korun, ne-li stovek tisíc korun, byt ani dům se neprodá za tolik, kolik by kupující možná chtěl.  

Velký vliv má i to, jak se nemovitost jeví na pohled. Pokud je dům či byt špinavý, stěny pomalované, všude kraluje plíseň a nábytek je na maděru, také nebudou chtít lidé zaplatit tolik, kolik požadujete. Vhodné je proto investovat do takzvaného homestagingu, který na první pohled vykouzlí z nemovitosti skutečně krásnou a působivou nemovitost.  

Umístění bytu v domě i ve městě/vesnici 

Obecně lokalita má velký vliv na konečnou cenu nemovitosti. Pokud to vezmeme po stránce umístění ve vesnici nebo ve městě, důležité je, aby se v okolí nacházela potřebná občanská vybavenost. Školy, školky, lékárny, obchodní centra, supermarkety, pošta – cokoliv, co se v okolí nachází, hraje do karet vysoké ceně nemovitosti.  

Důležité je však i samotné umístění v domě, pokud se jedná o bytovou jednotku. Situována je na východ, západ, jih nebo sever? A nachází se zrovna nad rušnou silniční komunikací? Nebo nabízí krásný výhled na tichý park? 

Celkové rozpoložení 

I když by si člověk řekl, že lidé budou rádi za jakoukoli nemovitost, není tomu tak. Co berou také v potaz je celková orientace, respektive dispozice bytu. Největší zájem je o menší byty, které však musí být dobře situované.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *