Jeff Bezos
Podnikání

Buďte jako Jeff Bezos. Víme, proč je tak produktivní

Být produktivní – to je velice těžké. Někdy máme chvíle, kdy se nám nechce nic dělat, kdy ani nemůžeme nic dělat, jelikož jsme bez nápadu, bez kreativity, bez nadšení. Mnohdy nás postihne prokrastinace, tudíž začneme odkládat své povinnosti a později nestíháme. Kupodivu i úspěšní lidé to mají stejně. I je dostihne takzvaná prokrastinace, i oni mají dny, kdy jejich produktivita klesá k nule. Výjimkou není ani dnes nejbohatší člověk světa Jeff Bezos, který však má na produktivitu lék.

Jeffa Bezose můžeme znát jako nejbohatšího člověka planety. Ke svému postu se dostal během jednoho jediného víkendu, kdy ve Spojených státech amerických řádil takzvaný “Black Friday”. Jeho jmění bylo najednou během jediného víkendu vyšší než jmění Billa Gatese, který byl dlouhá léta nejbohatším člověkem světa.

Jeff Bezos zbohathnul díky své společnosti Amazon, kterou jistě dobře znáte. Například nedávno se ve firmě zvedala minimální mzda na patnáct dolarů za hodinu. O tom však povídat nebudeme. Povídat si budeme o lécích na produktivitu, které Jeff Bezos prosazuje a sám si je ordinuje. Jak se tedy stát více produktivním?

1) Dostatečný spánek

Když má člověk málo spánku, není produktivní. Zkrátka se mu nic nechce, je polámaný, nepříjemný. Aby byl člověk produktivní, potřebuje mít dostatek spánku. To ostatně potvrdily i různé studie, které poukazují na mnoho jiných pozitivních účinků kvalitního spánku. Z průzkumu vyplývá nejen to, že dostatečný spánek se podílí na vyšší produktivitě, ale také že dokážeme dělat rychlejší rozhodnutí, že se lépe soustředíme nebo že máme chuť učit se.

Sám Jeff Bezos si každý den dopřává minimálně osm hodin spánku. Samozřejmě to neznamená, že spí do pozdního poledne, ale spíše chodí spát brzy a brzy také vstává.

2) Žádné schůzky před desátou

Ráno dělá den. To ví ostatně i sám Jeff Bezos, který zásadně nechodí na schůzky před desátou hodinou ranní. Do desáté hodiny si tvoří den, snídá se svou rodinou, se svými dětmi, čte si noviny a popíjí šálek dobré kávy. Tím nastartuje pozitivní myšlení a může se následně vrhnout do práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *