Proč nejde zaplatit na internetu? Může to mít řadu důvodů
Finance

Proč nejde zaplatit na internetu? Může to mít řadu důvodů

Platba na internetu je něco, co je dnes běžné a samozřejmé. Lidé tento způsob placení využívají prakticky neustále, přece jenom je to pohodlnější, rychlejší, také praktičtější. Zejména v aktuální době panujícího koronaviru je to způsob, jak předcházet zbytečnému kontaktu a jak usnadnit nejen společnostem, ale také kurýrům práci. Bohužel někdo může mít s placením na internetu s pomocí karty problém. Co za nemožností zaplatit on-line stojí? 

Určitě se to stalo celé spoustě lidí – vytvořili jste objednávku, vyjel on-line formulář na zaplacení, ale nakonec stejně byla platba zamítnuta, i když jste si platební údaje či číslo karty zkontrolovali snad milionkrát. Přesto platba provedena nebyla. Co za tímto stojí? 

Nepovolené internetové platby 

Velice často za tím stojí to, že nemáte jako vlastník karty povolené internetové platby. Zkrátka na internetu platit nemůžete, i když mluvíme třeba jenom o několika stovkových položkách. Většinou se s tímto problémem potýkají lidé, kteří mají kartu zbrusu novou a neprovedli zatím změnu v internetovém bankovnictví.  

A tím se tedy dostáváme i k tomu, jak tento problém vyřešit. Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví a provést změnu – nastavit si vyšší limit pro platby on-line, případně jen povolit placení na internetu.  

Nemáte na kartě dostatek financí 

Mezi nejčastější důvody, proč člověku nejde zaplatit na internetu, je, že na kartě se nenachází dostatek financí. Proto před platbou si raději zkontrolujte, kolik na bankovním kontě vlastně máte. To oceníte i při klasickém placení. A vyhnete se trapné situaci.  

Platby blokuje prohlížeč 

Mezi další důvody, proč nelze zaplatit na internetu, je, že platbu blokuje internetový prohlížeč, případně také cookies. Mnohdy mají internetové prohlížeče zapnutou funkci “blokátor reklam”, což je jedno z aktuálních rozšíření. Lze to však vypnout a vyřešit tak problém. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *