Co je to virtuální karta a proč byste si ji měli pořídit?
Finance,  Zajímavosti

Co je to virtuální karta a proč byste si ji měli pořídit? 

Nakupujete často na internetu, a to i na zahraničních nebo méně známých e-shopech? Pak byste měli zvážit pořízení virtuální karty. Je to v podstatě běžná platební karta s tím rozdílem, že ji nedostanete do ruky v její fyzické podobě, ale obdržíte její číslo, datum exspirace a bezpečnostní kód k platbě na internetových portálech. 

Jsou bezpečnější 

Výhodou virtuální karty je především její bezpečnost – pokud vám někdo odcizí peněženku, o své finance na účtu nepřijdete. Většinou nebývá spojená s hlavním bankovním účtem, a tak ani při nákupu na podezřelých e-shopech neriskujete ztrátu většího finančního obnosu. Virtuální karta je propojená s odděleným účtem, na který vložíte jen menší částku určenou právě pro platby na internetu. 

Kartu zřídíte za pár vteřin z pohodlí domova, používat ji můžete ihned. Existují také jednorázové virtuální karty, které po jednom použití zaniknou. Někteří poskytovatelé nabízí možnost propojit virtuální kartu s účtem Google nebo Apple či dokonce s platební službou PayPal. Přidáním do Google Pay nebo Apple Pay můžete kartu využívat i pro placení v kamenných obchodech. 

Jaké jsou možnosti? 

Mezi nejoblíbenější virtuální karty patří Twisto. Základní verze je zdarma, propojení s Google Pay nebo Apple Pay je po prvních třech měsících zpoplatněné. Twisto navíc umožňuje splácet zboží zpětně, až po jeho vyzkoušení. Nenabízí ale jednorázové karty. Další oblíbenou virtuální kartou je Revolut, kterou můžete propojit s platebními aplikacemi, ale pokud byste zatoužili po jednorázové kartě, musíte si připlatit. 

Zřízení virtuální karty nabízí i některé banky. Například mBank tuto službu nabízí ve chvílích, kdy čekáte na doručení nové karty nebo jste svou stávající ztratili. Česká spořitelna už svým klientům nabízí virtuální kartu v pravém slova smyslu, a to v aplikaci George. Podobné je to u Komerční banky, zde je ovšem nevýhodou, že si ji musíte zřídit telefonicky nebo osobně. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *