Češi opět potvrzují, že jsou národem pejskařů. Zisky z prodeje krmiva rostou
Zajímavosti

Češi opět potvrzují, že jsou národem pejskařů. Zisky z prodeje krmiva rostou

O Češích se ví, že jsou nejen národem milovníků piva, ale také jsou milovníky domácích mazlíčků. Konkrétně jsou národem pejskařů, ovšem ne vždy jsou pejskové těmi prvními, koho si domů přinesou. Někdy jsou to kočky – i o ně zájem každým rokem roste. Ať už ale preferujete psy nebo kočky, radují se z toho prodejny krmiva. Zisky z prodejů krmiva totiž rostou se zvyšujícím se množstvím zvířat přibývajících v domácnostech.  

Poslední statistiky ukazují, že se zvýšeným počtem psů a koček vzrostl také prodej žrádla. Právě toto odvětví se stalo jedním z těch nejvíce a nejrychleji rostoucích. Nedávné průzkumy ukazují, že aktuální zvýšený zisk je způsoben i strachem chovatelů z koronaviru 

Zájem o domácí mazlíčky rekordně roste 

Jak již bylo nastíněno, zájem o domácí mazlíčky v podobě psů a koček rekordně roste. A jak také bylo zmíněno, to se odráží na spotřebě krmiva a čili i na jeho spotřebě. Tržby z prodeje krmiva se rekordně zvýšily hlavně za posledních devět měsíců tohoto roku, daří se hlavně velkým a kvalitním značkám.  

Kupříkladu společnost Nestlé, která vyrábí i produkty pro péči o zvířata, se těší zisku ve výši jedenácti miliard dolarů. Tento zisk doputoval do kasy společnosti skutečně jenom z prodejů zmiňovaných produktů pro zvířata.  

I společnost Nestlé je tedy skvělým příkladem toho, že je prodej krmiva pro zvířata jedním z nejrychleji rostoucích segmentů, a to i přes koronavirovou pandemii.  

Za zvýšené zisky se vděčí narůstající panice 

S příchodem nového typu koronaviru se většina majitelů domácích mazlíčků začala obávat z toho, že se všechno uzavře, a to tedy i prodejny krmiva. I když se tak nestalo, páníčkové si udělali zásoby, což se projevilo na ziscích prodejen nabízejících krmivo pro zvířata. Lze tedy konstatovat, že koronavirus a narůstající panika má hlavní podíl na zvýšeném prodeji krmiva a taktéž i na zvýšených ziscích nejedné společnosti.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *