Ceny pevného internetu v roce 2022. Kolik nás stojí denní surfování?
Bydlení

Ceny pevného internetu v roce 2022. Kolik nás stojí denní surfování? 

Srovnávače se snaží o to, aby lidem nabízely nejvýhodnější nabídky. Kolik se v současné době platí za pevný internet a jakou má rychlost?  

Každý má jiné požadavky 

Srovnávací servery, které pracují s údaji ohledně internetového připojení a jeho možností v dané lokalitě, vždy posuzují každou jednotlivou možnost. Zatímco ve velkých městech je běžné, že se cena dostává do velmi nízkých hodnot a rychlost internetového připojení je vysoká, na odlehlejších místech může být situace jiná. Vždy také záleží na konkrétních požadavcích zákazníků.  

Menší domácnost a vhodná forma internetu 

Specialisté následně doporučují například internet pro menší domácnost, kde bude využíváno připojení k poslechu hudby, ke sledování televize nebo k běžným videohovorům. Zde se nabízí internetové připojení s nižší kvalitou, tedy 50 Mbps.  

Více členů rodiny, větší vytížení 

Máte doma více členů rodiny, kteří aktivně využívají internet? V tom případě byste měli zvolit rychlost 100 Mbps a vyšší. Jestliže často stahujete objemné soubory, nebo potřebujete internetové připojení pro své zaměstnání, měli byste zvolit vyšší rychlost připojení. V současné době je v nabídce internet s rychlostí 1 Gbps, tedy 1000 Mbps.  

Jaké parametry sledovat 

Rychlost nahrávání je také číslo, které by vás mělo zajímat. Pokud sdílíte videa nebo streamujete, potřebujete vyšší číslo. Rychlost odezvy serveru by zase měla být v co nejnižší hodnotě, od jedné do deseti milisekund. Tento údaj se nazývá ping. Voláte často přes internet, nebo třeba paříte hry? Ping by měl být co nejnižší. Dále pak sledujte, zda je internet veden kabelem, což je stabilnější než internet vedený vzduchem.  

Když zadáte do srovnávače například ulici Vackova v Praze, nejlevnější internet vás vyjde na 250 korun. Jedná se o rychlost stahování i nahrávání 1000 Mbps. Připojení je pomocí optiky. Zkusíte změnit lokalitu na obec Odry. I zde se ukazuje jako nejlepší nabídka internet za 250 korun měsíčně, od stejného provozovatele. Závazek je stejný jako v případě pražské adresy, tedy 12 měsíců. Rychlost nahrávání i stahování je totožná s Prahou. Jedná se o optiku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *