Půjčka v hotovosti nebo na účet jako okamžitá platba?
Finance

Půjčka v hotovosti nebo na účet jako okamžitá platba?

Není to záviděníhodná situace, když potřebujete rychle sehnat peníze. Například na porouchanou ledničku nebo pračku, na školní výlet pro děti, zkrátka na cokoliv. Na co peníze potřebujete, to drtivou většinu nebankovních společností nezajímá. Na poskytnutí půjčky to nemá zásadní vliv. Můžete se ovšem setkat s otázkou, zda preferujete hotovost nebo bezhotovostní převod na účet. Obě varianty mají své výhody. Pokud se konkrétně zaměříme například na půjčku od Providentu, tak hotovostní půjčku využijete hlavně v situaci, kdy nemáte (nebo ještě nemáte) vlastní bankovní účet. Nevýhodou této varianty mohou být v některých případech vyšší poplatky účtované nebankovní společností. 

Online půjčka na účet je to nejrychlejší, co lze na dnešním trhu najít 

Půjčka na účet je zpravidla variantou o něco levnější a ve většině případů také rychlejší. Nevýhodou můžou být zase poplatky, tentokrát ze strany vaší banky, spojené například s výběrem peněz nebo převodem. Dnes však většina bank tyto poplatky již neúčtuje. 

Pokud tuto variantu půjčky spojíme s žádostí, kterou můžete uskutečnit prostřednictvím internetu, jedná se o tzv. online půjčku. Žádost o půjčku i převod peněz tak probíhá výhradně elektronickou formou. Jedná se tak vůbec o nejrychlejší půjčku, se kterou se můžete na českém trhu setkat. 

Jaké omezení má okamžitá platba? 

Jak je to možné? Většina bank dnes poskytuje službu tzv. okamžité platby, která spočívá v tom, že odeslaná platba je připsána na účet příjemce okamžitě nebo během několika málo minut. Dostupnost služby je 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. A v určitých případech je dokonce zdarma, například jako interní převod v rámci jedné banky. Což ale neplatí obecně pro všechny bankovní domy. 

Stejně jako se liší poplatek za tuto službu, liší se v rámci bank také maximální finanční limit na jednu platbu, který lze touto službou realizovat. Ten se pohybuje od 100 tisíc korun. Pokud vám však daný limit nebude pro půjčku stačit, nevadí. Toto omezení lze totiž snadno obejít opakovanou platbou. Denní limit totiž zpravidla omezen není. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *