Zničil vám vítr skleník
Finance

Zničil vám vítr skleník nebo bylo zatopeno přízemí domu? Co dělat, kdy není pojistka

Přírodní katastrofy jsou nadělení. Mnozí lidé mají svůj dům pojištěný proti přírodním katastrofám, ale mnozí vyřízení pojistky tak dlouho odkládali, až se stalo něco, co jim způsobilo hromadu škod. Existuje však skupina lidí, kteří si pojistku nezřizují záměrně. Je to především z toho důvodu, že se domnívají, že je žádná přírodní katastrofa postihnout nemůže, je to ale samozřejmě omyl. O Matce přírodě se ví, že je nevyzpytatelná, proto každá pojistka proti přírodním katastrofám může přijít vhod. Jestliže ji však nemáte, budete shánět finance na opravy škod v případě, že silný vítr nebo voda zničili váš majetek.

Mezi nejčastější škody, které napáchá příroda, patří rozbitý skleník na zahradě, zatopené přízemí, sklep nebo případně rozbitá okna či poškozená střecha. Samozřejmě příroda může napáchat i celou řadu jiných škod, které se musí opravit co nejdříve to půjde.

Pokud ale nemáte peníze v pokladničce nebo na spořícím účtu, musíte je sehnat jinde. Jenže kde je vzít?

Jak velké jsou škody?

To první, co musíte udělat nejdříve, je spočítat škody. Mnohdy jsou škody jen v nízkých cifrách, jindy však mohou dosáhnout i několika set tisíc korun. Po vyčíslení škod budete chytřejší, proto to udělejte nejdříve.

Když jsou škody vyčísleny

Když jsou škody vyčísleny, můžete se rozhodnout, kde peníze seženete. Máte mnoho možností. Nejdříve byste měli zkusit poprosit rodinu, ale pokud jsou škody statisícové, je pochopitelné, že nebudete chtít svou rodinu zatěžovat. V případě statisícových škod nemáte jinou možnost, než obrátit se na banku, která poskytne takzvaný bankovní úvěr. Pokud jsou škody mnohem nižší, v řádech například desítek tisíc korun, ale rodinu svými finančními problémy zatěžovat nechcete nebo ani nemáte možnost, je možné zvážit ještě takzvané nebankovní půjčky, které jsou dnes označovány za fenomén finančního světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *