Nejznámější druhy úvěrů
Finance

Nejznámější druhy úvěrů 

Ve světě úvěrů není sice dobré se pohybovat, měli bychom ale alespoň znát, co je na trhu v nabídce. Jaké úvěry jsou nejčastější? 

Hypoteční úvěr 

Velká většina z nás si nedokáže představit jinou možnost, jak získat své vlastní bydlení. Hypoteční úvěr nabízí dnes celá řada společností, které spolu vzájemně soupeří. I dnes si proto můžeme najít výhodnou akční nabídku a vydat se tak směrem vlastní bydlení.  

Spotřebitelský úvěr 

Jako spotřebitelský úvěr se někdy označuje typ maloobchodních úvěrů. Ty jsou určeny pouze pro jednotlivce, a to pro potřeby, které nejsou spojeny s podnikatelskou aktivitou. Spotřebitelský úvěr nám může být poskytnut na nákup vozidla, nebo například na vybavení a rekonstrukci domácnosti. Spotřebitelský úvěr se nepoužívá pro nákup nemovitosti.  

Kontokorentní úvěr 

Už jste někdy slyšeli pojem kontokorent? Tento druh úvěru se ve finančním světě používá k označení doplňku pro běžný účet. Právě kontokorent dovoluje zákazníkovi bankovní služby čerpat více finančních prostředků než jakými disponuje na svém účtu. Klient tak může jít na svém účtu i do mínusu. Tento povolený debet je ale vždy následně splacen dopředu danou úrokovou sazbou.  

Investiční úvěr 

Potřebujete zajistit financování pro svou investici? Zde můžete využít investiční úvěr. Banka vám půjčí na základě vašeho zpracovaného investičního záměru a dalších dokumentů, které jí dodáte k dispozici. Většinou je potřeba také zajistit studii proveditelnosti a doložení bonity a historii žadatele. Bez těchto dokumentů většinou není investiční úvěr vyřízen kladně.  

Leasingový úvěr 

Tato smlouva se uzavírá mezi dvěma stranami. Jsou jimi nájemce a pronajímatel. Dokud nesplatíme všechny měsíční splátky, stále je majitelem daného subjektu pronajímatel. Leasingová smlouva se většinou zařizuje na vozidla nebo stroje.  

Znali jste všechny typy výše zmíněných úvěrů?  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *