Jak ušetřit za jídlo v domácnosti?
Bydlení

Jak ušetřit za jídlo v domácnosti?  

Zvyšující se spotřebitelské ceny se dotkly také všech druhů potravin. Zatímco ceny rostou, naše platy toto zvýšení reflektují jen velmi opatrně. Je proto nutné se zamyslet nad našimi výdaji za běžný nákup.  

Jídlo jako hlavní zdroj úspory 

Možná jste si již všimli toho, že když se vypravíte na běžný nákup, stojí vás to mnohem více než kdy dříve. Zatím to bohužel nevypadá na to, že by se ceny měly jakkoli snižovat. Bude proto nutné kromě běžné úspory elektřiny a vody zavést také některá opatření v rámci nákupu potravin. Nebojte se, zvládnete to levou zadní. Jak na to?  

Sledujte ceny 

Zejména pokud bydlíte v místě, kde to máte blízko hned k několika obchodům, začněte porovnávat ceny jednotlivých produktů. Tak si snadno utvoříte představu o tom, jakou politiku daný řetězec vyznává. Nakupujte chytře a zajděte vždy tam, kde je totožný produkt nabízen za lepší cenu. Mnohdy zjistíte, že některé slevové akce jsou jen na oko, aby přilákaly více zákazníků.  

Kvalita, ne kvantita 

Když se naučíte konzumovat kvalitní lokální potraviny, zjistíte, že jste toho pro sebe udělali opravdu hodně. Nemusíte kupovat velké množství. Chuťově i kvalitativně jsou produkty nesrovnatelně lepší. Navíc podporujete malé místní podnikatele a přispíváte našemu státu, nikoliv nadnárodním řetězcům. Nákupem kvalitních potravin vždy ušetříte.  

Konečně se zaměřte na zdraví 

Zatímco v době dostatku vám to mnohdy nešlo, nyní je zdraví tou nejvyšší prioritou. Kdy jindy než nyní se snažit omezit bílé pečivo, lepek, cukry a polotovary. Snaha ušetřit vám tak může paradoxně přinést lepší zdravotní stav členů vaší rodiny. 

Jdeme do toho! 

Nyní je ten pravý čas stát se co nejvíce samostatnými. Upečte si svůj chléb. Pěstujte zeleninu třeba na balkoně. Ušetříte, a ještě si přidáte radost do života.  

Za potraviny dokážete ušetřit i několik tisíc měsíčně.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *