Došly vám peníze na splácení hypotéky? Poradíme, co dělat
Bydlení

Došly vám peníze na splácení hypotéky? Poradíme, co dělat

Je to už nějaký ten pátek, co splácíte hypoteční úvěr, ale najednou vám došly peníze na další splátku? Byli jste dlouho nemocní a výplata nebyla tak velká, aby pokryla celou splátku hypotečního úvěru? Nebo vám došly peníze proto, že jste dostali v minulém měsíci výpověď a najednou jste zcela bez výplaty? Ať už jste se dostali na mizinu z jakéhokoli důvodu, nabízí se otázka, co v takovém případě dělat. Nechcete přijít o svůj příbytek, proto byste ocenili rady, které by vás z dané šlamastiky dostaly. A my několik rad přinášíme.  

Problémy se splácením hypotečního úvěru nejsou ojedinělé, mnohé rodiny se s těmito problémy bohužel potýkají dlouhodobě. Jak jsme zmínili, důvodů, proč najednou není na splácení hypotéky, může být nespočetně mnoho. Důležité však není to, proč najednou nejsou peníze na splácení úvěru. Daleko důležitější je vědět, co dělat, když peníze dojdou.  

Využijte dočasného snížení splátek 

Podle odborníků je možností, co dělat v případě nedostatku peněz na splátku hypotečního úvěru, mnoho. Nejčastějším řešením této situace bývá požádání banky o dočasné snížení splátek. Většinou se splátky sníží maximálně na jeden rok.  

Dalším řešením je požádat o odložení splátky 

Samozřejmě požádat o dočasné snížení splátek není jediné východisko ze situace. Dalším řešením může být i žádost o dočasné odložení splátky, opět se může jednat o záležitost po dobu jednoho roku.  

Požádejte o prodloužení doby splácení hypotéky 

Další možností, co dělat v takové situaci, je požádat o prodloužení doby splácení hypotéky. Nebo lze taktéž požádat o snížení hypotečních splátek. Samozřejmě se tu také nabízí možnost prodat danou nemovitost a splátku splatit z částky, kterou získáte.  

Hlavně komunikujte 

I když se dostanete do situace, že nemáte na splácení hypoteční splátky, hlavně nepřestávejte komunikovat. Dělat mrtvého brouka se v tomto případě rozhodně nevyplácí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *