Kdy se vyplatí kreditní karta
Finance

Kdy se vyplatí kreditní karta

Kreditní karta je dobrý sluha, ale špatný pán. Aby se opravdu vyplatila, musíte s ní umět zacházet a hlavně mít přehled o tom, kolik utrácíte a zda zvládnete tyto v podstatě vypůjčené peníze včas vrátit. V článku se dozvíte, za jakých podmínek se kreditní karta opravdu vyplatí.  

Využití bezúročného období 

Kreditní karty jsou formou půjčky. V rámci placení vlastně čerpáte úvěr u banky či poskytovatele, kde máte kreditku sjednanou. Tyto půjčené peníze je následně potřeba vrátit. Na to máte takzvané bezúročné období, které většinou trvá kolem 50 dní. Pokud peníze řádně splatíte během této doby, nezaplatíte navíc žádné úroky. Ovšem pozor si dejte na situaci, kdy se zpozdíte se splácením, protože v takovém okamžiku jsou úroky a případné poplatky poměrně vysoké. To je hlavním důvodem, proč se kreditní karty nemusí vyplácet a při špatném plánování financí se mohou stát zbytečnou ztrátou, která vyjde mnohem dráž v porovnání s jinou krátkodobou půjčkou.  

Nastavený limit 

Součástí snad každé kreditní karty by měl být nastavený limit. Ten se může týkat buď denní či týdenní útraty, ale i maximální měsíční částky, jakou můžete přečerpat. Díky vhodně nastavenému limitu by se tak nemělo stát, že budete nezřízeně utrácet a nakonec zjistíte, že to nemáte z čeho zaplatit. Limit slouží také jako bezpečností prvek ve chvíli, kdy například dojde k odcizení karty, která ještě nestihla být zablokována.  

Neutrácíte za zbytečnosti 

Vlastnit kreditní kartu neznamená, že si můžete kupovat všelijaké zbytečnosti. Naopak jde o finanční produkt, který si žádá zodpovědný a svědomitý přístup. Snažte se s penězi zacházet šetrně a stále přemýšlejte, co všechno si můžete dovolit. To, že peníze nezmizí z vašeho běžného účtu, ještě neznamená, že je nemusíte zaplatit. A tak se není čemu divit, že kreditní karta není pro každého. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *