Jak ušetřit na výdajích v domácnosti
Finance

Jak ušetřit na výdajích v domácnosti

Pravidelné měsíční výdaje za chod domácnosti dokážou být pěkně vysoké. Při nezvládnutém plánování se tak klidně může stát, že si nezvládnete vůbec nic odkládat stranou a budete přežívat od výplaty k výplatě. Podívejte se na 3 způsoby, jak ušetřit na výdajích v domácnosti a zamyslete, jestli existuje způsob, jak můžete ještě o něco snížit své pravidelné účty.  

Nakupujte potraviny ve slevách 

Potraviny neustále zdražují a nejhorší na tom je, že se musí kupovat pořád. Na druhou stranu je však zbytečné kupovat běžné a trvanlivější věci za plné ceny, když je vedle v regálu podobný výrobek ve slevě za polovinu. Postupně se tyto drobné rozdíly nasčítají a díky chytrým nákupům a využíváním slevových akcí můžete značně ušetřit i přesto, že nebudete trpět hladem.  

Šetřete za energie 

Další příležitostí, jak přidat něco do rodinného rozpočtu, je šetření na energiích. Používejte úsporné spotřebiče, zhasínejte a snažte se neplýtvat ani teplem. V rámci snížení nákladů za energie se může vyplatit také změna dodavatele, který nabízí levnější jednotkovou cenu. S vyhledáváním cenově nejvýhodnějšího poskytovatele energií mohou pomoci nejrůznější internetové srovnávače. Možná nakonec zjistíte, že jste aktuálně přihlášeni u těch úplně nejdražších a platíte zbytečně moc.  

Méně jezděte autem 

Velkou položkou ve výdajích je auto. Zde platíte kromě pohonných hmot také pravidelný servis a nejrůznější pojištění. Zkuste zapřemýšlet nad tím, jestli auto opravdu využijete, případně, jestli v rodině musíte mít dvě, nebo si vystačíte s jedním. Pokud to do práce nemáte daleko, možná ušetříte i díky využívání hromadné dopravy. Další variantou, jak z dlouhodobého hlediska ušetřit za auto, je pořízení novějšího s menší spotřebou. To je vhodné řešení hlavně v případě, že se bez auta prostě neobejdete. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *