Korona krize jako investiční příležitost?
Finance,  Zajímavosti

Korona krize jako investiční příležitost?

Českou republiku (stejně jako zbytek světa) aktuálně sužuje takzvaná korona krize. Zatímco někteří počítají všechny peníze, jiní jsou zase na pozoru a chystají se své úspory investovat. Vědí totiž, že po každé krizi přijde sluníčko a že právě takzvaná korona krize je skvělou investiční příležitostí. Na tom se ostatně shodují i investiční specialisté a odborníci, taktéž dlouholetí investoři jako takoví, kteří se zaměřují především na akcie. Právě ty jsou totiž nízko a s postupem času mohou opětovaně růst.  

Někteří investoři však nasypali hromadu peněz do ropy čili do takzvaného černého zlata. V souvislosti s tím se však řada odborníků ozvala s upozorněním, že ropa čili černé zlato je sice nyní na svém historickém dně, na druhou stranu je to velice zrádná investice.  

Raději nepodstupovat nadměrná rizika 

Odborníci tak prosí investory o to, aby raději nepodstupovali nadměrná rizika. Ano, korona krize je bezesporu skvělá investiční příležitost, na druhou stranu bychom nadměrná rizika opravdu podstupovat neměli. Trhy jsou totiž v současné situaci opravdu velice kolísavé a lákavé jsou především pro tradery. Investice do černého zlata by tak byla spíše krátkodobější záležitostí, která je však opravdu obrněná řadou rizik.  

Podle odborníků je daleko lepší investovat do digitálních technologií nebo do zdravotnictví, což má podle nich dlouhodobější charakter.  

Digitální technologie dnes hrají důležitou roli 

Zejména tedy zmiňované digitální technologie jsou skvělou investicí. Určitě dáte i vy za pravdu odborníkům, kteří říkají, že dnes hrají digitální technologii důležitou roli a jsou takovým náhradníkem běžné komunikace. Navíc s velkou pravděpodobností bude technologie vyvíjena i dál, i když v době koronavirové krize roste počet vynálezů či digitálních pomocníků.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *