Víte, co je to finanční štěstí?
Finance

Víte, co je to finanční štěstí?

Setkat se dnes můžete s nejrůznějšími pojmy. Například se také můžete setkat s pojmem “finanční štěstí”. Nabízí se však otázka, co to vlastně je, co to znamená “finanční štěstí”? Jedná se o otázku, na kterou vám pravděpodobně odpoví každý jinak. Pokusme se však otázku týkající se financí zodpovědět.  

Co je to finanční štěstí 

Jak již bylo zmíněno, finanční štěstí vám každý člověk charakterizuje a vysvětlí jinak. Zatímco pro někoho znamená finanční štěstí neomezené finanční konto, pro jiného znamená finanční štěstí to, že má, kde bydlet, co jíst nebo že si může koupit léky, díky kterým je naživu. Dalo by se tedy obecně říct, že finanční štěstí je, když máme peníze na to si koupit přesně to, co chceme nebo co potřebujeme. Dá se to přirovnat k finanční rezervě, kterou si tvoříme.  

Touto otázkou, co je to finanční štěstí, se zabýval i nedávný průzkum, v rámci kterého lidé odpovídali velice zajímavě. Jejich definice finančního štěstí bylo vydělávat čistou mzdu ve výši třiceti tisíc korun.  

Většina lidí v České republice skutečně dosahuje takového platu. Jedná se navíc i o průměrnou mzdu, kterou lidé v České republice vydělávají.  

Peníze k životu potřebujeme 

Podle výpočtů Češi se zmíněným platem by měli skvěle vycházet a neměli by rozhodně živořit či žít od výplaty k výplatě. Bohužel mnozí si navykli na to, že s vysokými příjmy mohou i více utrácet. V Česku se však také potýkáme bohužel s chudobou. Najdeme mezi námi i ty, kteří nevydělávají ani zlomek toho, co ostatní. Právě ti se tím pádem potýkají s finančními problémy. Nemají, z čeho platit koníčky, zájmy, jídlo nebo další základní věci, které se většinou z výplaty uhrazují.  

I když bychom našli mezi námi lidi, kteří žijí v chudobě nebo kteří žijí od výplaty k výplatě, je třeba zmínit, že mnozí jsou se svým životem a finanční situací zcela spokojeni. Na druhou stranu většinou ti, kteří vydělávají hodně, by chtěli automaticky vydělávat více. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *