Lze ušetřit na výdajích za školáka
Finance

Lze ušetřit na výdajích za školáka? Ano, poradíme jak

Začátek školního roku je pro každého rodiče velice těžký a náročný. Zejména po finanční stránce to není žádná sláva. Přece jen každým rokem výdaje za začátek školního roku rostou, rodiče se musí připravit na finanční zátěž dlouho dopředu. Zatímco vloni byly výdaje za začátek školního roku minimální, letos dosáhly i šesti tisíc korun, a to se do výdajů nezapočítaly ani náklady na kroužky, ale jen školní potřeby, obědy a poplatky, které na začátku každého školního roku je třeba zaplatit.

Mnozí rodiče si každým rokem zoufají a přemýšlí, kde seženou peníze, které by se mohly vložit třeba do kroužků pro děti. Přece jen kroužky pro děti jsou poměrně nákladné, děti je však ke svému životu potřebují. Je dobré je už od začátku vést k nějakému koníčku, ať už se jedná o hraní na hudební nástroje nebo o sportovní aktivity.

Někteří rodiče už sahají po půjčkách, ale existuje ještě jedna možnost, jak zachránit peníze, které se budou vkládat třeba právě do kroužků pro děti. Na výdajích za školáka je totiž možné ušetřit. Ale jak?

Tipy, jak ušetřit na výdajích za školáka příští rok

  • Nekupujte nové pantofle nebo přezůvky. Doma jich má dítě určitě mnoho. Pokud nejsou žádné přezůvky použitelné, dejte dítěti do školy třeba letní sandálky, které ve škole alespoň dochodí.
  • Neinvestujte do karet do automatů, nevkládejte na karty peníze. Automaty neobsahují žádné vhodné jídlo pro děti, které by posloužilo jako jejich svačina. Raději jim svačiny dělejte doma, zabere to chvilku a mnohdy jsou svačiny chutnější než jakékoli nezdravé bagety nebo sladké šťávy.
  • Neinvestujte do drahých aktovek. Aktovky s oblíbenými superhrdiny mohou vyjít rodiče i na dva tisíce korun, raději zvolte levnější variantu, kterou najdete například v prodejnách značky Pepco nebo případně v Levných knihách. I zde se dají pořídit atraktivní aktovky, které však stojí jen pár set korun.
  • Nenechte se zlákat nabídkami prodejců. Chtějí prodat co nejvíce a často dokážou rodiče zlákat i ke koupi naprostých zbytečností. Kapsa na lavici je sice hezká, stejně jako duhové pastelky, ale jedná se o potřebnou věc?
  • Zapojte celou rodinu. To, že dítě jde do školy, ví celá rodina. Proto ji do začátku školního roku zasvěďte. Na narozeniny může babička koupit aktovku, teta zase penál, něco může přinést Ježíšek pod stromeček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *