Tři akcie, které aktuálně těží z koronavirové krize
Finance

Tři akcie, které aktuálně těží z koronavirové krize

Doba koronavirová toho aktuálně přináší mnoho. Zatímco někteří lidé ztrácí práci a ekonomika se pomalu, ale jistě propadá do červených čísel, někteří se ujímají příležitostí, které jim přináší například svět investování. Například se dnes vyplatí investovat do akciových indexů, které sice hlásí propad, ale o kterých se zároveň ví, že po každé krizi se vzpamatují a jejich hodnota opětovaně poroste. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí těžit z koronavirové krize, doporučujeme se zaměřit na několik konkrétních akcií, které ze současné krize dokázaly profitovat. Jaké akcie to jsou? 

Akcie společnosti Novacyt 

Možná jste již slyšeli o společnosti Novacyt. Jedná se o specialistu na klinické diagnózy. Společnost je anglofrancouzská a její akcie aktuálně nabírají na hodnotě. Důvodem toho je, že společnost provádí celou řadu diagnostických testů po celém světě. Už od samotného počátku je společnost asociována s koronavirem a jedná se tak o primární společnost, která poskytuje testy na nový typ panující nemoci.  

Akcie společnosti Alpha Pro Tech 

Konečně se také usmálo štěstí na společnost Alpha Pro Tech, která se zaměřuje na výrobu ústních masek a také na výrobu respirátorů. Po vypuknutí epidemie firma výrazně znásobila svou výrobu, jelikož po jednotlivých ochranných pomůckách je samozřejmě obrovská poptávka. Díky zvýšené výrobě se snaží společnost zásobovat svými ochrannými pomůckami celý svět. Jejich hlavní předností je to, že všechny ochranné pomůcky splňují požadavky, které jsou stanovené Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí, také požadavky stanovené Národním ústavem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci.  

Akcie společnosti Novavax 

Dobře je na tom také švédská vakcínová společnost, která se podílí velmi aktivně na vývoji léku proti koronaviru. Právě do této firmy investoval druhý nejbohatší muž světa, Bill Gates, neuvěřitelnou částkou rovnající se skoro devadesáti milionům dolarů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *