Jak být více produktivní?
Podnikání

Jak být více produktivní?  

Máte pocit, že neustále prokrastinujete a že svůj čas nevyužíváte na maximum? Je načase být zase kapku produktivní! Stačí se zbavit několika věcí a produktivita se rázem navýší na maximum! Co hraje proti nám, ale bohužel to prakticky denně děláme? 

Impulzivní surfování na internetu 

Věděli jste, že trvá až patnáct minut, než se na jednu konkrétní činnost maximálně soustředíte? Pokud se během těchto patnáct minut budete věnovat něčemu jinému, než tomu, čemu zrovna máte, pravděpodobně vypadnete z euforického stavu a produktivita se značně zpomalí. Takovým kamenem, který se nám hází do surfování na internetu, je především impulzivní nakupování nebo obecně procházení stránek na internetu. Snažte se poslechnout studie a alespoň během prvních patnácti minut, kdy získáváte produktivitu pro danou činnost, se snažte vypnout ostatní prohlížeče nebo aplikace v mobilním telefonu.  

Odkládání náročných úkolů 

Znáte staré známé pořekadlo, a sice že nejdříve byste měli sníst žábu? I když se to možná zdá být trochu k popukání, je to pravda pravdoucí. Znamená to totiž jedno – ze všeho nejdříve byste se měli pustit do takové úlohy, která se vám jeví jako těžká, složitá nebo nejvíce nepříjemná. Na začátku dne, respektive na začátku pracovní doby máte nejvíce energie, kterou vložte do dané činnosti. Lehčí úkoly už snadno zvládnete i s menší energií v zádech. 

Neustálé odpovídání na e-maily 

Ano, e-mailová komunikace je sice důležitá a je to dnes hlavní forma komunikace mezi vámi a klienty, ale ve skutečnosti neustálé odpovídání na nově příchozí zprávy jenom zabíjí vaši produktivitu.  

Ne, opravdu nemusíte odpovídat na e-maily v okamžiku, kdy vám zrovna dorazily do schránky. A nemusíte schránku kontrolovat ani každých pět minut. Stačí, když se do e-mailové schránky podíváte na začátku dne a poté na konci. Pokud očekáváte důležitou zprávu, kontrolu si naordinujte ještě během polední pauzy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *