Z bezdomovce úspěšným. Chris Gardner radí
Podnikání

Z bezdomovce úspěšným. Chris Gardner radí

Chris Gardner – říká vám něco toto jméno? Možná si ho nepřiřazujete k nikomu, ale pokud bychom vám sdělili snímek Štěstí na dosah, rázem budete znát jeho příběh. Právě zmiňovaný filmový snímek je totiž inspirovaný jeho příběhem, jeho životem, který se zdá být v jednu chvíli drsný, ovšem převládá v něm touha něco změnit a něco dokázat. I díky tomu se ostatně z bezdomovce stal úspěšný člověk, který nyní radí jiným lidem, jak na to.  

Chris Gardner je dnes multimilionář, americký obchodní, také spisovatel a mimo jiné i motivační řečník. Jeho život nebyl opravdu vždy takový, jakým je dnes. V jednom roce se rozhodl stát makléřem, ovšem nedokázal pokrýt náklady spojené s bydlením, a tak se stal bezdomovcem. Přespával pod mosty, v kancelářích, kde se zkrátka dalo. Napříč tomu se to však nevzdal a dokončil program, díky kterému se z něj stal úspěšný byznysmen. A jelikož dnes jeho jmění dosahuje takových výšin, o nichž sní mnozí z nás, rozhodl se inspirovat ostatní několika citáty, které se vyplatí mít neustále na paměti.  

Citáty Chrise Gardnera 

  • Byl jsem sice bezdomovec, ale nebyl jsem beznadějný. Věděl jsem, že se lepší den blíží.  
  • Lidé, kteří nedokázali to, co chtěli, vám budou říkat, že to nedokážete ani vy. Proto pokud máte sen, ochraňujte si ho.  
  • Chtěl jsem vydělat milion dolarů, ale nemohl jsem zpívat ani hrát s míčem, a tak jsem se zeptal své matky, jak to udělám. Ona mi řekla, že jestli tomu věřím, jestli věřím, že to dokážu, dokážu to.  
  • Najděte něco, co máte rádi. Něco, co vás nadchne, že se nebudete moct dočkat toho, až vstanete z postele. Zapomeňte na peníze, jen buďte šťastní.  
  • Je v pořádku selhat, ale není v pořádku se vzdát.  
  • Svět je vaší ústřicí. Je jen na vás, abyste našli perly.  
  • Někdy jediný způsob, jak v sobě objevit skutečnou sílu, je přežít nelehkou situaci, které jsme se velice báli. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *