Jak uspět na pohovoru
Zajímavosti

Jak uspět na pohovoru

Pro změnu práce je aktuálně nejlepší možný čas. Na tom se ostatně shodují i odborníci, kteří pravidelně sledují to, jak se trh mění, jak přibývá nebo naopak ubývá volných pracovních pozic. Pokud vás tedy vaše aktuální práce nebaví, není nač čekat nebo proč váhat. Pusťte se do výběru nové práce a zamiřte na pohovor, který vám může naprosto změnit život. V případě, že se rozhodnete pro nové povolání, v případě, že se rozhodnete jít na pohovor, prozradíme vám, jak na pohovoru uspět.  

Pohovor lze brát jako zkoušku vašich komunikačních návyků. Aby však člověk uspěl, nezáleží jenom na jeho komunikačních návycích, ale také je důležité přijít slušně oblečen, namalován, učesán. První dojem musí být ten nejlepší, vždyť první dojem hraje opravdu velkou roli.  

I když hraje zmiňovaný první dojem roli, nesmíte si ho pokazit tím, co na pohovoru budete říkat nebo dělat. Abyste proto uspěli, prozraďme si několik věcí, kterých se vyvarovat nebo které naopak dělat.  

Nedržte se striktně svého životopisu 

Pokud nebudete říkat nic jiného, než co je stanovené v životopisu, nemůžete se divit tomu, že vám práci nedají. Životopis si vaši potencionální zaměstnavatelé už dávno přečetli, opravdu je nezajímá to, co v životopisech stojí. Spíše chtějí slyšet vás, jak mluvíte nezávisle na tom, co je stanovené v životopisu. Vždyť ostatně jste to, co je v životopisu zaznamenané, zažili, a tak byste o tom měli umět mluvit víc, než co je napsané na listu papíru.  

Dobře se na pracovní pohovor připravte 

Štěstí sice přeje odvážným, ale ještě více přeje připraveným. A tak se na pohovor, který může zcela změnit váš život, pořádně připravte. Nebojte se požádat své kolegy nebo bývalé klienty o reference, podrobně si nastudujte inzerát, který vás do firmy přilákal. Projděte si klidně i sociální sítě firmy, v níž žádáte o pracovní pozici. To, že budete připraveni, o lecčem mluví a bude vám to přihrávat do karet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *