Phil Knight, zakladatel společnosti Nike, a jeho rady pro ty, kteří se chtějí stát stejně úspěšnými
Podnikání

Phil Knight, zakladatel společnosti Nike, a jeho rady pro ty, kteří se chtějí stát stejně úspěšnými

Když úspěšní inspirují méně úspěšné, je to opravdu ukázka toho, že svět je ještě v pořádku, že jsou mezi námi ti, kteří to druhým ještě přejí. Ostatně úspěšní si nejvíce uvědomují, že být vděčný, to je základ. Bez tohoto umu to nelze dotáhnout daleko stejně jako bez dalších několika věcí. Jakých? To se rozhodl prozradit Phil Knight, kterého můžete znát jako zakladatele velkolepé společnosti Nike.  

O společnosti Nike vám pravděpodobně nemusíme nic moc povídat. Přece jenom se jedná o celosvětově známou a oblíbenou společnost, která je letos atraktivní především díky svým akciím, jelikož bude součástí letošních letních olympijských her. Abyste si však vybudovali stejně úspěšnou společnost, nesmíte se dívat na společnost jako spíše na činy zakladatele společnosti, kterým je Phil Knight.  

Phil Knight je ukázkou toho, že jít si za svým snem se vyplácí. Proto se rozhodl motivovat další lidi, kteří to chtějí dosáhnout třeba na podobné místo, kde je on.  

Ukazujte, neprodávejte 

Nedaří se vám prodávat vaše produkty, které jste tak pracně vyrobili? Tak je zkrátka neprodávejte, ale lidem je jen ukazujte. Ukazujte je konkurenci, ukazujte je v takových situacích, kde najdou produkty své využití, nechte lidi, ať po daných věcech začnou prahnout. Prodávat produkty od domu k domu, to je sice jedna z možností, jak se můžete radovat ze zisků, ale pokud budete produkty ukazovat a docílíte toho, že si lidé k produktům přijdou sami, zisky budou úplně někde jinde. Tím si buďte jistí.  

U obou možností je však důležité věřit tomu produktu. Tím se mu dá jakási neviditelná hodnota, která je však vůbec nejcennější a nejvyšší.  

Musíte to mít rádi 

Prvním krokem vedoucím k úspěchu je spojit to, co máte rádi, s tím, co potřebuje trh. Nedávejte trhu jenom to, co potřebuje, pokud tomu vy sami nerozumíte nebo pokud to nepotřebujete, nemilujete. S takovým nikdy neuspějete.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *