Jak se koronavirus podepsal na akciovém trhu
Finance

Jak se koronavirus podepsal na akciovém trhu

Kdo by nezaregistroval to, co se aktuálně děje ve světě. Drtivá většina lidí to zaregistrovala, zkrátka se koronavirus dostal do skříně jako strašák každému z nás. Zatímco někteří se jen obávají toho, co přijde, jiní se snaží aktivně využívat nabízených situací. Například na akciovém trhu se toho stalo během posledních týdnů tolik! Odhalme si, jak se koronavirus podepsal na akciovém trhu.  

Zatímco některé investice poklesly, jiné se zase dostaly do plusu. Podívejme se však jen na akciový trh, který se opravdu během velice krátké doby naprosto pozměnil.  

Akciový trh a koronavirus 

Zatímco se světem šířila obrovská panika, některé indexy se propadly o několik desítek procent. Například velice oblíbený index S&P500 se propadl o více jak dvacet procent, což je velice výrazný pokles. Na druhou stranu lze říct, že je to skvělá půda pro investory, kteří nakupují ETF ve slevách. Jejich cílem je nakoupit co nejvíce ETF, jelikož trh s akciovými indexy má tendenci růst a opět se vzpamatovat, až krize odejde.  

Na akciovém trhu však ne všichni propadají. Některé akcie společností se dokonce těší velkému zisku, jiné se dokonce svému zaměření, které je nyní potřeba, dostaly konečně z červených čísel. Prozraďme si, jaké akcie jsou na tom dnes naopak velice dobře v porovnání s jinými akciemi na trhu.  

Akcie, které profitují z koronavirové krize 

Mezi aktuálně úspěšnými investicemi bychom našli akcie společnosti Novavax, což je švédská společnost, která se zaměřuje na vakcíny. Aktuálně se aktivně podílí na vývoji léku proti panujícímu koronaviru. Jenom Bill Gates do této společnosti vložil skoro devadesát milionů dolarů.  

Kromě této společnosti se také daří profitovat z koronavirové krize společnosti Koninklijke Philips. Ta totiž aktuálně těží ze zvýšené poptávky zejména po lékařském vybavení. Kromě toho se aktuálně rozšířilo portfolio společnosti,a. to o výrobu CT skenerů, které odhalují aktuálně panující virus. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *