Na co si dát pozor u půjčky
Finance

Na co si dát pozor u půjčky

V dnešním světě plném finančních produktů, kdy téměř každý využívá půjčky, nejde o nic složitého ani hrozivého. Pro zodpovědné čerpání úvěrů a ochranu před problémy se splácením je však potřeba dodržovat několik pravidel. Tím nejdůležitějším je výběr správné a výhodné půjčky, kdy je dobré dát si pozor hlavně na následující věci.  

Výše poplatků 

Když si berete půjčku, určitě za ní nechcete zaplatit dvakrát tolik. A tak se hodně lidí řídí podle výše úrokové sazby a myslí si, že čím nižší úroky, tím bude půjčka výhodnější. Jenže tak to často nefunguje, protože nízké úroky mají za cíl nalákat nové lidi. Peníze za půjčení si následně poskytovatel vybere ve formě poměrně vysokých poplatků za sjednání či vedení úvěru. Z toho důvodu je dobré důkladně sledovat hlavně RPSN, což je součet všech nákladů na půjčku právě i včetně poplatků.  

Doba splácení 

Rovnou při žádosti o půjčku už máte mít promyšlené, jestli a jak rychle zvládnete splácet. Podle toho si nastavte optimální výši splátky a dobu splácení. V některých případech u mikropůjček či půjček do výplaty je maximální doba splacení 30 dní. Pokud víte, že v tomto termínu danou částku vrátit nestihnete, raději si vyberte jinou půjčku, která nabízí delší splatnost.  

Výběr vhodného poskytovatele a důkladné pročtení podmínek 

Kromě bank se můžete obrátit i na celou řadu nebankovních poskytovatelů. I přes hlídání a nutnost splňovat určité podmínky se mohou objevit velmi nevýhodné finanční produkty či problematická společnost, u které je lepší si nepůjčovat. Před uzavřením půjčky se proto podívejte na recenze a důkladně si pročtěte všechny podmínky k úvěru, které by měly být volně k nahlédnutí. Když se vám něco nebude zdát, raději si vezměte půjčku u jiné a důvěryhodnější společnosti, kde je nižší riziko případných problémů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *