Finanční zajímavosti ze Spojených států amerických. Poznejte Ameriku jinak
Zajímavosti

Finanční zajímavosti ze Spojených států amerických. Poznejte Ameriku jinak

Finanční situace České republiky je každému známá. Co však známé tak úplně není, je to, jak jsou na tom po finanční stránce v Americe. Neustále slýcháme srovnávání s tím, jak to v Americe funguje nebo jak se Americe daří. Ovšem daří se Americe opravdu po finanční stránce tak, jak se říká? Že je to vyspělá země, o tom není pochyb ani sporu. Prozraďme si však několik zajímavostí, jež se týkají financí a finančního trhu ve Spojených státech amerických.  

Finanční zajímavosti z USA 

  • Věděli jste, že každý sedmý Američan ve své peněžence skrývá minimálně deset kreditních karet? V Americe je zvykem, že se platí i několika kartami najednou.  
  • Věděli jste, že více jak padesát procent dětí žijících v Clevelandu, jenž se nachází v Ohiu, žije v chudobě? 
  • Více jak 165 tisíc Američanů má na sebe vzatou studentskou půjčku, a to minimálně ve výši dvě stě tisíc korun. Prozradila to newyorská banka zvaná Federal Reserve Bank.  
  • V USA žije kolem 314 milionů obyvatel. Zhruba padesát milionů z nich je závislých na potravinových lístcích, což je u nás závislost na sociálních dávkách, dalo by se říct.  
  • Věděli jste, že americký státní dluh je v přepočtu na jednoho Američana vyšší než dluh v Řecku, Portugalsku nebo v Itálii či Španělsku? 
  • Když Jimmy Carter byl prezidentem Spojených států amerických, státní dluh Ameriky byl o dvaadvacet procent nižší v porovnání se současným státním dluhem.  
  • Pokud bychom se měli vrátit do okamžiku založení USA a pokračovali bychom do roku 1981, řekli bychom, že státní dluh stoupl na jeden bilion dolarů. Před pěti lety však překročil hranici sedmnácti bilionů dolarů.  
  • Věděli jste, že kdyby Bill Gates, který je dnes považován za druhého nejbohatšího člověka na světě, věnoval všechny své peníze americké vládě, pokryl by deficit státního dluhu USA jen na pouhých patnáct dnů.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *