Zajímavosti ze světa podnikání, které vás zaručeně překvapí
Zajímavosti

Zajímavosti ze světa podnikání, které vás zaručeně překvapí

Chcete vstoupit do světa podnikání? Pokud ano, pravděpodobně se chcete nejdříve o světě podnikání něco dozvědět. Mnozí lidé jdou do světa byznysu po hlavě, ale poté se najednou octnou mezi osmdesáti procenty podnikatelů, kteří po roce zkrachují. Je dobré se připravit na svět, do kterého se vstupuje, ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Ostatně o světě byznysu se toho dnes můžete dozvědět mnoho, my však vybrali jen to nejzajímavější, co vás zaručeně překvapí.  

Kolik lidí v Česku má živnostenské oprávnění? 

Zůstaňme na chvilku v České republice a prozraďme si, kolik lidí dnes má živnostenské oprávnění. Dané číslo vás možná překvapí, podle statistik totiž každý pátý Čech má vlastní živnostenský list. Konkrétně má živnostenské oprávnění necelé dva miliony lidí, což je obrovská spousta z nás. Jde zkrátka vidět, že Češi mají tendenci se stát podnikateli na volné noze, snaží se o to a po prvním pádu se zkrátka zvednou a zkouší to dál.  

Proč lidé začínají podnikat? 

V souvislosti s živnostenským oprávněním se také nabízí otázka, proč vlastně lidí začínají podnikat, co je k tomu vede, proč se rozhodují k tomuto kroku. Nejčastěji bývá důvodem zisk, kterého chtějí dosáhnout, nebo také touha se osamostatnit. Někteří mají jen zajímavý nápad, který zkrátka chtějí realizovat. Samozřejmě takových důvodů je vícero, vybrali jsme však ty nejčastější důvody, proč lidé začínají podnikat.  

Samozřejmě aby člověk začal podnikat, musí splňovat několik základních požadavků. A sice musí být plnoletý, musí být bezúhonný a musí být zároveň způsobilý k právním úkonům.  

Podnikají více ženy nebo pánové? 

Taktéž v souvislosti s živnostenským oprávněním se nabízí otázka, jestli u nás podnikají více ženy nebo pánové. Zatím dominují muži, těch je ve světě podnikání u nás vícero, ale pravdou je, že žen, které se pouští také do světa byznysu je taktéž stále více.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *