Jaké otázky je třeba si zodpovědět, než se začne investovat do nemovitostí?
Bydlení

Jaké otázky je třeba si zodpovědět, než se začne investovat do nemovitostí?

Rozhodli jste se investovat do nemovitostí? Nedělejte nerozvážná rozhodnutí, raději si to moc dobře promyslete. Sice jsou nemovitosti opravdu skvělou investicí, která slibuje velký zisk, ale pravdou je, že ne pro všechny nemovitosti jsou. Většina lidí vidí jen vidinu velkých peněz, ale to jim jen zahaluje jejich selský rozum a později litují, že nemovitosti koupili. Pokud chcete do nemovitostí investovat, ještě před tím si raději zodpovězte několik otázek. Odpovědi na ně budou klíčové.  

Chci investovat nebo hledám vlastní bydlení? 

Má být koupená nemovitost vaším domovem nebo chcete jen investovat a mít tak přivýdělek? Pokud hledáte nový domov, pokud hledáte vlastní bydlení, rozhodovat budou především emoce. Cítím se v bytě dobře? Je mi okolí příjemné? Je okolo všechno, co potřebuji? To jsou otázky, které si pravděpodobně dále zodpovíte při hledání vlastního bydlení. 

Pokud hledáte spíše investiční příležitost, budete řešit hlavně velikost bytu, lokalitu, jestli je blízko městská hromadná doprava, jestli je nemovitost za dobrou cenu, případně kolik vás budou další úpravy stát.  

Financování z vlastní kapsy nebo z cizí? 

To je další otázka, která hraje roli. Budete financovat nemovitost z vlastní kapsy nebo z cizí kapsy? Máte naspořené nebo si budete muset půjčit? Pokud si budete muset půjčit, pravděpodobně budete hledat tu nejlevnější možnou variantu bydlení. Budete také hledat banku a úvěr, který bude výhodný, který nebude příliš drahý a který vás nevyjde nevýhodně. Jestliže bude nemovitost financovat někdo cizí, pravděpodobně budete přistupovat k dané nemovitosti obezřetně, budete si dávat pozor na splácení, přece jen budete něčím ručit.  

Je nás víc nebo jsem sám? 

Čili budete investovat do nemovitosti sami nebo máte společníka? Pokud je vás vícero, pravděpodobně máte i jiné finanční možnosti, navíc si můžete pomáhat, snášet společně rizika.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *