Co jsou to nulové dluhopisy?
Finance

Co jsou to nulové dluhopisy?

Rozhodli jste se investovat své úspory do něčeho, co vám přinese alespoň nějaké zvýhodnění? Možná jste narazili na dluhopisy, které jsou dnes označované jako nejméně riskantní investice. V současné době se do světa investování hrne mnoho lidí, ovšem pravdou je, že většina se do světa investování žene za vidinou vysokých zisků. Jenže investování je také velké riziko. Čím riskantnější investice budou, tím vyšší je zvýhodnění. Pro začátek však začínejte se zmiňovanými dluhopisy, které jsou bezpečnější než jiné typy investic, i když nepřinesou takové zisky.  

 V souvislosti s dluhopisy jste se mohli setkat s takzvanými nulovými dluhopisy. Jenže co to takzvané nulové dluhopisy vlastně jsou?  

Co to jsou nulové dluhopisy? 

Nulovými dluhopisy se rozumí cenné papíry, které nezakládají nárok na úrok. Výnos, který majitel očekává, spočívá v rozdílu mezi nominální hodnotou uvedenou na dluhopisu a cenou, za kterou investor dluhopisy opravdu nakoupil v době emise.  

Jaké jsou výhody nulových dluhopisů? 

I když se můžou nulové dluhopisy jevit jako nevýhodnost sama, přesto mají několik výhod. Mezi výhody nulových dluhopisů, kterým se také říká zero-bondy, patří výhody v daňové oblasti. U jiných dluhopisů musíte pravidelný úrok danit, jelikož však u nulových dluhopisů nemáte nárok na úrok, nic danit nemusíte. Zisky z nulových dluhopisů se daní až v okamžiku, kdy skončí doba splatnosti.  

Navíc další výhodou je to, že jejich míra zdanění není tak vysoká, a to díky nižším příjmům z nulových dluhopisů. Nejednou se ještě stalo, že jako bonus poklesla během platnosti nulového dluhopisu i sazba daně z příjmů. To se může opět stát, to by ostatně byla další výhoda, která se pojí s nulovými dluhopisy.  

Nulové dluhopisy nejsou jediné, do nichž můžete investovat 

Samozřejmě existují i jiné dluhopisy, nejen ty nulové. Lidé také pravidelně investují do státních dluhopisů, dále do prémiových dluhopisů nebo do odběrních dluhopisů.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *