Pravidla pro hospodaření s penězi
Finance

Pravidla pro hospodaření s penězi

O penězích toho bylo řečeno skutečně mnoho. Někteří jsou toho názoru, že kazí charakter, jiní jsou toho názoru, že se jen ukáže povaha člověka při dosažení jistého obnosu. Podle mnoha lidí by měly být peníze chápány jako báječný prostředek, bez kterého se dnes neobejdeme. Jenže v souvislosti s penězi se nabízí otázka, jak s nimi úspěšně hospodařit? Jak nikdy netrpět nedostatkem financí? Jak zbohatnout? 

Zbohatnout lze snadno – tak, že se naučím efektivně hospodařit s penězi. A to skutečně není žádná věda, i když si řada lidí myslí, že se nikdy hospodařit nenaučí. Je to jen o pár pravidlech.  

Zbytečně neutrácejte 

Pravidlo číslo jedna zní – zbytečně moc neutrácejte. Žijte zkrátka za méně, než co vyděláte. Utrácet více, než vyděláme, to je obrovská finanční chyba, která nám brání ve zbohatnutí. Proto mějte zjištěné vaše výdaje a vaše příjmy, nikdy však neutraťte to, co jste vlastně ani nevydělali.  

Chápejte význam hodnoty 

Upínat se při nakupování věcí na cenu, to je velká chyba. Člověk by si měl uvědomit, že ne všechno to, co je levné, je zároveň také kvalitní. Raději investujte do kvalitnější, byť dražší věci, která má jistou hodnotu, než abyste investovali do levné věci, kterou za pět let budete muset nakupovat patnáctkrát. Kvalitnější, i když dražší věc, často vydrží i déle než zmiňovaných pět let.  

Pokud něco koupit potřebujete, pochopte hodnotu dané věci, na cenu se dívejte až posléze. Cena nehraje roli, pokud potřebujete koupit věc, bez které si váš život nedovedete představit.  

Stopněte zbytečné poplatky 

Neplaťte zbytečně, to radí ostatně i mnozí finanční poradci. Platit zbytečně za poplatky u platebních karet nebo za posílání papírových výpisů z účtů, to je skutečně zbytečné. Výpisy lze posílat zadarmo elektronicky, mnohé služby u platebních karet skutečně nepotřebujete. Většinou se pojí poplatky s výběry z bankomatů, také s platbami na přepážce.  

Pamatujte na to, že když nedokážete ušetřit koruny, nedokážete ušetřit ani miliony.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *