Zajímavosti ze života Warrena Buffetta. Co jste o slavném věštci nevěděli?
Podnikání

Zajímavosti ze života Warrena Buffetta. Co jste o slavném věštci nevěděli?

Když začne Warren Buffett shromažďovat hotovost, ví to celý svět a jde se přesně v jeho krocích. Až za tak dobrého investora se věštec z Omahy považuje. Pokud působíte v investičním světě, vyplatí se vědět o sympatickém muži s bílými vlasy více informací. Podívejme se na perličky z jeho života, o kterých ví dnes opravdu jenom málokdo. 

Úvodem stojí za zmínku říct, že Warren Buffett patří mezi žijící legendy mezi investory. Jedná se, i v jeho věku, o velice vitálního šéfa holdingu Berkshire Hathaway, který už za dobu působení v investičním světě zažil leccos. I proto jeho úsudkům nejen začínající investoři přikládají důraz. Co o něm ale málokdo ví, je, že odjakživa věděl, že bude bohatý. Vždy si zaznamenával své životní cíle, a nakonec jich dosáhl. Dokonce se řadu let pyšnil tím, že patří mezi trojici nejbohatších lidí světa.  

Zajímavosti ze života Warrena Buffetta 

  • Věděli jste, že Warrena nepřijali na Harvardskou univerzitu? Proto se usadil na jiné z okolních univerzit, a to na Kolumbijské. 
  • Už ve svém raném věku, konkrétně v jedenadvaceti letech, věděl, jak je důležité investovat do sebe. Proto se rozhodl podstoupit kurz Dalea Carnegieho, který ho naučil vystupovat na veřejnosti. I když tehdy stál přes sto dolarů, stále to považuje za svou nejlepší investici v životě. 
  • I když byste u něj čekali honosné sídlo, pravdou je, že už od roku 1956 žije ve svém pětipokojovém domě, který ho tehdy vyšel na 31 tisíc dolarů. Dnes se tato čtvrť dostala na takovou úroveň, že sousední domy stojí i dva miliony dolarů (nebo že by za to mohl pouze Buffett a jeho přítomnost v okolí?) 
  • Warren Buffett ví, že bohatý člověk nemá velkou televizi, ale má velkou knihovnu. A u něj byste našli knih víc než dost. Až osmdesát procent svého času totiž tráví čtením. 
  • Věděli jste, že v roce 2013 Buffett vydělával v průměru 37 milionů dolarů za den? Kam se hrabou nejvíce placení herci toho roku! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *