okrádáme o peníze
Finance

Když sami sebe okrádáme o peníze. Co děláme špatně?

Každý člověk dělá každý den několik chyb, kterými se jen obírá o peníze. Mnozí lidé si je však neuvědomují a pak se diví, že jim peníze mizí doslova mezi prsty. V současné době každý člověk má zlozvyky, které si možná uvědomuje, ale s nimiž rozhodně nebojuje. V případě, že potřebujete šetřit, doporučujeme své zlozvyky a každodenní chyby, jež nás jen okrádají peníze, minimalizovat. Jenže nejdříve si je musíme vyjmenovat, abychom je mohli ze života odstranit.

Šetřit by měl rozhodně každý člověk, jelikož každý člověk se může dostat do situace, kdy se bude železná zásoba hodit. Bohužel mnozí lidé se nechávají vést svým chtíčem a touhou po nových věcech, a tak dělají dnes a denně několik chyb, kterými se doslova okrádají o peníze. Otázkou tedy je, co děláme špatně?

1) Plýtváme vodou

Mez naše každodenní zlozvyky patří rozhodně plýtvání vodou. Lidé plýtvají vodou dnes a denně, nejčastější chybou je každodenní koupání. Koupání ve vaně samozřejmě není nic špatného, jen je dobré vykonávat to párkrát do týdne. Když zařadíte na svůj plán dne sprchu, která je úspornější, ekonomičtější a rychlejší, budete se radovat z nižších nákladů na vodu. T

To samé patří i s přehnaně častým umýváním nádobí. Pokud nešetříte vodou díky myčce, umývání nádobí je na programu dne. Jenže nádobí stačí umýt jednou, maximálně dvakrát denně, nemusíte napouštět plný dřez vody pokaždé, kdy se zašpiní sklenička.

2) Topíme panu Bohu do oken

Jelikož rostou ceny energií, lidé se začínají zajímat o to, jak ušetřit na topení. K dalším našim každodenním chybám a zlozvykům patří to, že topíme takzvaně panu Bohu do oken, a sice že necháváme dlouhé hodiny otevřené okno, i když topení frčí na plné obrátky. Pokud je vám doma horko, topení ztlumte, nežeňte chladný vzduch do domu díky otevřeným oknům.

Stejně tak si dejte pozor na to, abyste přes topení neměli přehozené masivní závěsy, do nichž by se teplo vsáklo místo toho, aby proudilo do interiéru. To je další chyba, které se dopouštíme a která nás stojí velkou sumu peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *