Češi jsou vášnivými cyklisty. Musí však myslet na kvalitní pojištění
Finance

Češi jsou vášnivými cyklisty. Musí však myslet na kvalitní pojištění

Každým rokem roste počet českých cyklistů. Lidé zkrátka milují cyklistiku a stále častěji se na kole vydávají poznávat krásy nejen Česka, ale také blízkého zahraničí. Češi si však moc dobře uvědomují, že musí investovat do kvalitní výbavy, do které spadá nejen kvalitní kolo, ale také do tohoto spadají i chrániče a další nezbytnosti. Nesmíme zapomenout ani na pojištění.  

Cyklistika stejně jako každý jiný sport může být pro cyklistiku jako takového nebezpečná. Srážky cyklistů jsou na denním pořádku, takové srážky mají často šílené následky. Navíc cyklisty také mohou srazit vozy, které se je budou snažit předjet na silničních komunikacích. Je proto dobré myslet na kvalitní pojištění, které se cení hlavně v těchto chvílích.  

I když stále roste množství cyklostezek, stejně na kvalitní pojištění nezapomínejte. Jak již bylo zmíněno, srážky hrozí i mezi cyklisty, tudíž ani cyklostezky nelze označit za naprosto bezpečné trasy. Člověk si navíc mnoho úrazů způsobuje sám.  

Jaká pojištění jsou samozřejmostí? 

Člověk by si měl uvědomit, že se nemusí pojišťovat jenom proti fatálním následkům nehod na silničních komunikacích, ale také se vyplatí pojistit se proti klasickým úrazům. Vždyť i pád z kola automaticky znamená úraz nebo ne? Mějte tedy sjednanou i kvalitní úrazovou nebo životní pojistku, která vám případně pokryje minimálně vyšetření, jež se budou s úrazem pojit.  

Pozor na usedání na kolo s alkoholem v krvi 

Řada cyklistů si myslí, že se na kolo může usednout i s alkoholem v krvi, aniž by to snížilo pojistné plnění. Pokud však dojde k úrazu a zjistí se, že jste požili alkohol, pojistné plnění se může snížit až o padesát procent.  

To však není jediná chvíle, kdy může dojít ke snížení pojistného plnění. Ke snížení pojistného plnění může dojít i ve chvíli, kdy se zjistí, že k úrazu došlo třeba při bezohledné jízdě na chodníku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *