Jak ušetřit na svatbě?
Finance

Jak ušetřit na svatbě?

Svatba je den, který se v životě koná (většinou) jen jednou, proto chceme, aby tento ten byl naprosto nezapomenutelný. Pro mnohé je však nezapomenutelný proto, že během něj přijdou rodiny o značnou část peněz. Svatba totiž není nic levného, v současné době je to poměrně drahá záležitost vycházející i na několik stovek tisíc korun. Nikde se však nepíše, že ta nejlepší svatba musí být ta nejdražší. Přinášíme proto tipy, jak ušetřit na svatbě.  

Pokud si nejste schopni našetřit velké množství peněz, pokud netoužíte po svatbě v Karibiku, ale jen po skromné svatbě vašich přátel, doporučujeme se řídit našimi tipy, díky nimž značně ušetříte, tím si můžete být jisti.  

Zkraťte seznam hostů 

Pamatujte, že každý host něco stojí. Minimálně za hosta zaplatíte tisícikorunu. Proto zkraťte seznam hostů na minimum. Samozřejmě je něco jiného, pokud budete chtít svatební dary v podobě peněz, většinou si totiž hosti zaplatí sebe samotného.  

Svatba mimo sezonu je levnější 

Nevíte, v jakém měsíci si udělat svatbu? Doporučujeme si svatbu udělat mimo sezonu, jelikož jsou svatby levnější. Letní měsíce patří k nejdražším, navíc je obtížné sehnat správný termín. Doporučujeme svatbu uspořádat třeba v prosinci, jelikož v tomto měsíci jsou svatby vůbec nejlevnější.  

Uspořádejte svatbu na jednom místě 

Žádné přejíždění z místa na místo, to se vám může jenom prodražit, protože byste museli svým hostům zaplatit dopravu. Raději uspořádejte svatbu na jednom místě, hostinu mějte ve stejné obci nebo vesnici. Tím se vám rapidně sníží výdaje za svatbu.  

Vytvořte si pozvánky online 

Není třeba speciální firmy, která by vám vyrobila pozvánky na svatbu. Pozvánky si lze vytisknout online, navíc je můžete v elektronické podobě i poslat, tudíž nemusíte zasílat dopisy ani pohledy, které by se jen prodražily.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *