Existují bezpečné investice v současné nejisté době?
Finance

Existují bezpečné investice v současné nejisté době?

Zatímco někteří se strachují o to, co přijde za pár dní, jiní se snaží z aktuální krize vytěžit co nejvíce, to jde. Například investoři se chytají aktuálních jistých investicí, které se jeví jako bezpečné v nejisté době. Možná si říkáte, že v současné nejisté době neexistují žádné bezpečné investice, ale kupodivu se pár takových najde. Pojďme se na ně podívat.  

Zlato sílí s příchodem krize 

Analytici doporučují především investici do zlata, ale rozhodně by se s touto investicí nemělo otálet. Přece jenom se i v minulosti ukázalo, že zlato sílí s příchodem každé krize. A se zvyšující se hodnotou zlata roste také poptávka po zlatě a tím pádem i kupní cena zlata.  

Jak jsme zmínili, v dobách krize se ukázalo, že zlatě taková nejistota vyhovuje. Stalo se tak komoditou, která je označována za bezpečnou investici v každé krizové situaci. A tak je to tedy i nyní jedna z možností, do čeho bezpečně investovat.  

Zvažte i Bitcoin 

Kryptoměny, zejména Bitcoiny, byly v posledních měsících velice shazované. Lidé od nich upustili, jelikož se ukázalo, že to byla jen jedna velká nafouknutá bublina, která zkrátka praskla. Nyní se však člověk diví tomu, že s aktuální krizí po delší době propadů Bitcoin sílí. Je dokonce výhodnější investicí než akciové indexy, které se propadly o více procent než zmiňovaná nejznámější kryptoměna. Odborníci se navíc domnívají, že s rostoucí krizí stále poroste hodnota této digitální mince. Drží se těsně v závěsu za zlatem.  

Jak je to s dluhopisy? 

Dluhopisy jsou dlouhodobě označovány za zajímavé investice. Jenže jak je tomu nyní? Poslední statistiky mluví jasně – dluhopisy jsou populární i v době krize, jelikož jsou stále jakousi bezpečnou investicí, i když jejich ziskovost je prakticky nula, nula, nic. Pokud bychom měli hovořit o zahraničních dluhopisech, například ty německé zaznamenávají velký pokles. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *