Čtyři nejbohatší sportovci světa. Znáte je všechny?
Zajímavosti

Čtyři nejbohatší sportovci světa. Znáte je všechny?

Živit se sportem, to je sen nejednoho z nás. Lidé zkrátka chtějí být placeni za to, co je baví a co je naplňuje. Dnes navíc není nemožné to, že se sportem můžete živit, dnes je to poměrně reálný cíl, za kterým si jen stačí jít. To ostatně dokazují i ti sportovci, kteří se dnes řadí k těm nejbohatším na světě. Zkrátka se nenechali zastrašit a šli si za tím, čemu věřili a co je bavilo. Pojďme si zmínit nejbohatší sportovce světa, kteří se pyšní majetkem tak velkým, že se nám o tom ani nesní.  

Každým rokem se vydává žebříček nejbohatších sportovců světa. Víte, jací sportovci se v něm najdou letos? Vybrali jsme pro vás čtyři nejznámější a nejzajímavější sportovce, kteří se za svůj plat rozhodně nemusí stydět. Znáte je všechny? 

Floyd Mayweather 

Profesionální boxer, který během své kariéry nebyl nikdy poražený. Je dnes zakladatelem společnosti Mayweather Promotions, což je firma zaměřující se na podporu bojových sportů. Jeho jmění je dnes odhadováno na 560 milionů dolarů. Říká se o něm, že si rád zaboxuje znovu. Soupeři o něj mají zájem hlavně proto, že takové zápasy jsou dobře placené, i když se předem ví, že budou poraženi.  

Eddie Jordan 

Necelých pět set milionů dolarů – to je výše majetku Eddieho Jordana, což je bývalý jezdec z Irska, který byl vedoucím týmu Motorsport. Dnes je to podnikatel a hudebník, který založil Grand Prix.  

Magic Johnson 

Kdo by neznal bývalého basketbalistu Magica Johnosona, který hrával zejména za LA Lakers v NBA. Jeho majetek je odhadován na šest sed milionů dolarů. Během své profesionální kariéry získal několik ocenění, nyní je aktivní ve vedení týmu LA Lakers 

Ion Tiriac 

Iona Tiriaca můžete znát jako bývalého hráče tenisu a ledového hokeje, pochází z Rumunka. Jeho majetek přesahuje sumu miliardy dolarů, a to hlavně z toho důvodu, že po ukončení kariéry se stal majitelem Mutua Madrid Open Tennis Tournament 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *