bankovní a nebankovní půjčky
Finance

Porovnáváme bankovní a nebankovní půjčky. Co je výhodnější?

Když si potřebujeme půjčit, neustále přemýšlíme nad tím, na koho se obrátíme. Na trhu je dnes k dispozici tolik půjček s různými výhodami a různě vysokými či nízkými úroky, že je opravdu těžké si vybrat jednu, o kterou zažádáme. Navíc se před pár lety dostaly na trh takzvané nebankovní půjčky, které nám výběr rapidně ztížily. Jsou totiž v mnohém výhodnější než klasické bankovní úvěry, ovšem je třeba říct, že se nejedná o půjčky, které nás dokážou spasit v každé životní situaci. Abyste věděli, po jakých půjčkách sáhnout v různých životních situacích, rozhodli jsme se nebankovní a bankovní půjčky porovnat. Třeba bude výběr opět o něco jednodušší.

Jak jsme zmínili, nebankovní půjčky jsou velký hit ve světě financí, ovšem nedokážou pomoct ve všech životních situacích, naopak pomohou jen v hrstce případů. Nezatracujte tedy klasické bankovní půjčky, nenechávejte se unést výhodností nebankovních úvěrů.

Jak jsou na tom nebankovní půjčky?

Nejdříve se zaměřme na nebankovní půjčky, které jsou rozhodně oblíbenější a populárnější. V současné době jsou nebankovní půjčky hitem na finančním trhu, důvodem je rychlost, s jakou jsou půjčky vyřizovány a také schvalovány. Mnohé nebankovní půjčky je možné zřídit z pohodlí domova, což znamená, že nemusíme trávit dlouhé hodiny na pobočkách bank, ale že stačí usednout k počítači a o půjčku zažádat vyplněním formuláře.

Kromě rychlosti je skvělé také to, že jsou peníze na účtu do několika minut. Nevýhodou ovšem je to, že si nelze půjčit více než několik desítek tisíc korun.

Jak jsou na tom bankovní půjčky?

Co se týče starých známých bankovních půjček, jedná se výhodné půjčky v případě, že si půjčujete větší sumy peněz, na které jsou stanoveny úroky poměrně přijatelné. Bankovní půjčky se berou zejména tehdy, kdy toužíme po vlastním bydlení nebo kdy potřebujeme peníze na nový automobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *